wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-06-25| Teledetekcja, Edukacja

Publikacja o dronach znów w sprzedaży

W Księgarni Geoforum.pl znów można nabyć cieszącą się dużym zainteresowaniem książkę „Opracowania fotogrametryczne z niskiego pułapu”. Wcześniejszy nakład został bardzo szybko wyczerpany.


Publikacja o dronach znów w sprzedaży
To pierwsza w Polsce książka dotycząca opracowania danych obrazowych pozyskanych przez sensory zamontowane na bezzałogowych statkach latających. Autorami publikacji, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, są płk dr hab. Michał Kędzierski (red. naukowa), dr Anna Fryśkowska i Damian Wierzbicki.

W momencie, kiedy możemy wykorzystać zobrazowania satelitarne o rozdzielczości kilkudziesięciu centymetrów, wydaje się, iż klasyczne opracowania fotogrametrii lotniczej będą rzadko wykorzystywane. Dzięki rozdzielczości przestrzennej zobrazowania satelitarnego równej 30 cm część prac fotolotniczych może stracić sens ekonomiczny. Otwierający się rynek na opracowania małych obszarów o wysokiej rozdzielczości daje możliwość wykorzystania bezzałogowych statków latających. W książce przedstawiono wybrane aspekty opracowań fotogrametrycznych wykonywanych na podstawie danych pozyskanych z sensorów niemetrycznych zamontowanych na bezzałogowych statkach latających.

Przedstawione różne aspekty wykonywania opracowań fotogrametrycznych na podstawie danych pozyskanych z sensorów niemetrycznych zamontowanych na bezzałogowych statkach latających należy traktować jako wprowadzenie do rodzącego się nurtu – fotogrametrii niskiego pułapu. Przesłaniem publikacji jest zachęcenie wszystkich pasjonatów wprowadzających nowe technologie i metody w fotogrametrii do dążenia w jednym kierunku – przygotowania standardów opracowań fotogrametrycznych z niskiego pułapu.

Licząca 116 stron książka została wydana w miękkiej oprawie, w Księgarni Geoforum.pl jest ona dostępna w cenie 25 zł.

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt