wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-24| GIS, Mapy, Firma

PRCH skorzysta z rozwiązań Esri

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) zawarła umowę z firmą Esri Polska na dostarczenie oprogramowania do przeprowadzania analiz i wizualizacji danych na mapach. Współpraca jest następstwem budowy nowej wersji Katalogu Centrów Handlowych PRCH, który pełni rolę bazy ponad 450 obiektów, parków i ulic handlowych a także centrów wyprzedażowych i ich najemców w Polsce.


PRCH skorzysta z rozwiązań Esri
Katalog PRCH to doskonałe narzędzie m.in. dla działów najmu, rozwoju i marketingu. Rozbudowana wersja aplikacji dostępna dla członków PRCH pozwoli na opracowywanie i publikację raportów i analiz trendów na rynku nieruchomości handlowych w Polsce z wykorzystaniem rozwiązań mapowych.

PRCH od lat wykorzystuje aplikacje mapowe do prezentacji informacji o obiektach handlowych. Nowa aplikacja zagwarantuje między innymi lepszą prezentację danych gromadzonych przez Radę.
– Zdecydowaliśmy się na współpracę z Esri aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić korzystanie z Katalogu Centrów Handlowych i poszerzyć jego funkcje o nowe zaawansowane możliwości analityczne, aby dostarczać niezależnych i transparentnych informacji jako organizacja branżowa. Obecnie jesteśmy na etapie testowania i uczenia się nowej aplikacji, ale z tego co widzimy to wykorzystanie tej technologii znacznie poszerza możliwości prezentacji oraz wykorzystania zebranej w PRCH wiedzy na rzecz naszych członków, środowisk akademickich i innych uczestników rynku. – mówi Radosław Knap, dyrektor operacyjny, Polska Rada Centrów Handlowych.

Do budowy nowego katalogu zostanie wykorzystane rozwiązanie Location Analytics wykorzystujące oprogramowanie ArcGIS. Pozwala ono na przeprowadzanie analiz geograficznych w celu poprawy procesów podejmowania decyzji. Platforma ArcGIS pozwala na natychmiastowy dostęp do wyniku analizy z aspektem lokalizacyjnym dla organizacji lub jej członka. Z drugiej strony pracownicy tworzący analizy uzyskują ciągły dostęp do informacji gromadzonych w różnorodnych systemach biznesowych.

– Potencjał rozwiązania ArcGIS pozwala nie tylko na proste przypisywanie najważniejszych danych teleadresowych do poszczególnych obiektów, ale daje także szerokie możliwości analityczne i prezentacyjne, dzięki wykorzystaniu rozwiązania Location Analytics. Możliwości zastosowań tego typu narzędzi przez członków PRCH (deweloperów, właścicieli, firmy badawcze czy sieci handlowe) są znaczenie szersze. Zarządca centrum posiadający odpowiednie dane może analizować przepływ osób w centrum handlowym na podstawie logowania się klientów do sieci wi-fi czy mierzyć liczbę wejść do poszczególnych sklepów, dzięki czujnikom zamontowanym w bramkach – mówi Karol Sawicki, dyrektor Działu Rynku Biznesowego w Esri Polska.

Źródło: Esri Polska


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS