wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-23| GIS

Dziedzictwo kulinarne w dolnośląskim geoportalu

Geoportal Dolnego Śląska wzbogacił się o nowy moduł – „Dziedzictwo kulinarne”. Prezentuje on lokalizację obiektów wchodzących w skład Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.


Dziedzictwo kulinarne w dolnośląskim geoportalu
Województwo dolnośląskie 10 czerwca 2011 r. stało się certyfikowanym członkiem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego realizując tym samym cel rozwoju produkcji i dystrybucji tradycyjnej żywności oraz promocji specyfiki regionalnej w zjednoczonej Europie.

Obiekty zgromadzone na liście Dziedzictwa Kulinarnego zostały przedstawione w 4 grupach:
• produkcja rolnicza, przedsiębiorstwa rybackie;
• przetwórcy żywności;
• restauracje, punkty gastronomiczne;
• hurtownicy, sprzedawcy detaliczni.
Po kliknięciu na narzędzie „identyfikacja obiektu" pojawiają się informacje umożliwiające lokalizację danego obiektu, dane niezbędne do kontaktu oraz krótki opis działalności.

Źródło: UMWD


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wyluzuj chodzi o treść jakże przyjemną. Nie ja jestem jej autorem ale cieszy mnie zabawa mapami innych - taka spontaniczna, samodzielna, bez zbytniej napinki i autopromocji :)
 1 
odpowiedz zgłoś
@p znacznie ciekawsza i nie ma: wyboru osoba fizyczna/instytucja, akceptacji regulaminu (Zabronione, Zastrzeżone, Nie Może Być), wreszcie klikania na "narzędzie identyfikacji obiektu".
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
ta mapa jest ciekawsza jeśli chodzi i o gastronomię i symbolikę ;) http://goo.gl/m8aq1Q
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
A co na to Paskal i Okrasa
 1 
odpowiedz zgłoś
dziedzictwo ciekaw jestem tego dziedzictwa, rozumiem, że chodzi o dziedzictwo kresowe bo prawdziwe dziedzictwo dolnego śląska skończyło się po 1945 r
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS