wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-06-23| GIS, Teledetekcja, Prawo, Instytucje

Brytyjczycy uwalniają chmury punktów

Rząd Wielkiej Brytanii kontynuuje politykę uwalniania państwowych rejestrów. Tym razem na otwartej licencji chce udostępnić dane z lotniczego skanowania laserowego.


Brytyjczycy uwalniają chmury punktów

Informację tę ogłosiła Agencja Środowiska (Environment Agency), która korzysta z lotniczego skaningu już od 17 lat. Wprawdzie jeszcze w 2013 r. zdecydowała się bezpłatnie udostępnić te dane, ale tylko do celów niekomercyjnych. Mimo tego ograniczenia dotychczas pobrano dane pokrywające łącznie ponad milion kilometrów kwadratowych.

Po zimowych powodziach, jakie nawiedziły ten kraj w zeszłym roku, agencja zdecydowała jednak, że rejestr ten powinien być dostępny bez żadnych restrykcji. Ma stać się to faktem we wrześniu br. – odtąd dane ALS będzie można pobierać za darmo i korzystać z nich zgodnie z licencją Open Government.

Obecnie dane z lotniczego skaningu laserowego w zasobach EA pokrywają 72% kraju – głównie tereny zagrożone powodzią oraz obszary zurbanizowane (przy czym niektóre regiony były skanowane kilkakrotnie). Agencja liczy, że uwolnienie tego rejestru poprawi jakość modelowania powodziowego i pozwoli stworzyć innowacyjne narzędzia w tym zakresie.

Źródło: EA, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt