wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-06-19| Geodezja, Teledetekcja, Firma

Fundusz Infini zainwestuje w geodezyjne drony

Firma FlyTech UAV uzyska od funduszu Inifini wsparcie finansowe na budowę teledetekcyjnego systemu bezzałogowego Fenix2.


Fundusz Infini zainwestuje w geodezyjne drony

Założyciele firmy są absolwentami Politechniki Rzeszowskiej na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. FlyTech UAV przymierza się do seryjnej produkcji bezzałogowego systemu fotogrametrycznego Fenix2. Chodzi o wielofunkcyjne narzędzie do gromadzenia wysokorozdzielczych i multispektralnych zdjęć z powietrza, na bazie których m.in. geodeci będą mogli wykonywać specjalistyczne opracowania i dokładne pomiary. Fenix2 oferuje możliwości typowych statków załogowych, jednak jest zdecydowanie tańszy i charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji.

– Za pomocą systemu będziemy mogli m.in. mierzyć poziom wegetacji roślin oraz monitorować przewody trakcyjne. Fenix2 wpisuje się w niszę pomiędzy długimi pomiarami naziemnymi, które co do zasady mają ograniczone możliwości, a wysokokosztowymi nalotami z samolotów załogowych – tłumaczy dr Maciej Wieloch, prezes zarządu Infini. – Rozwiązanie zaproponowane przez naszą spółkę portfelową może przydać się w szczególności geodetom, branży kartograficznej, architektom czy dużym firmom energetycznym. Rolnictwo, leśnictwo czy branża budowlana może także efektywnie skorzystać na pomyśledodaje Maciej Wieloch.

Spółka portfelowa Funduszu Infini współpracuje także z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Wspólnie z GOPR zamierzają stworzyć specjalistyczny system wspierający działanie grup ratowniczych podczas poszukiwania zaginionych w górach. Przeprowadzono do tej pory serię testów i lotów próbnych, które mają dopasować system do potrzeb akcji ratowniczych.

Infini Sp. z o.o. jest funduszem kapitału zalążkowego komercjalizującym projekty badawcze we wczesnej fazie rozwoju. Fundusz wprowadza na rynek efekty projektów badawczo-rozwojowych, przez co rozwija i komercjalizuje pochodzące z polskich uczelni technicznych innowacje o globalnym potencjale. Działalność Infini umożliwia naukowcom, którzy zajmują się wysokimi technologiami, płynną i korzystną przemianę pomysłu w przynoszący zyski biznes. Środki funduszu pochodzą w 80% z programu BRIdge Alfa prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz w 20% od inwestorów prywatnych.

Źródło: Infini


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt