wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-19| Geodezja, Teledetekcja, Firma

Fundusz Infini zainwestuje w geodezyjne drony

Firma FlyTech UAV uzyska od funduszu Inifini wsparcie finansowe na budowę teledetekcyjnego systemu bezzałogowego Fenix2.


Fundusz Infini zainwestuje w geodezyjne drony

Założyciele firmy są absolwentami Politechniki Rzeszowskiej na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. FlyTech UAV przymierza się do seryjnej produkcji bezzałogowego systemu fotogrametrycznego Fenix2. Chodzi o wielofunkcyjne narzędzie do gromadzenia wysokorozdzielczych i multispektralnych zdjęć z powietrza, na bazie których m.in. geodeci będą mogli wykonywać specjalistyczne opracowania i dokładne pomiary. Fenix2 oferuje możliwości typowych statków załogowych, jednak jest zdecydowanie tańszy i charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji.

– Za pomocą systemu będziemy mogli m.in. mierzyć poziom wegetacji roślin oraz monitorować przewody trakcyjne. Fenix2 wpisuje się w niszę pomiędzy długimi pomiarami naziemnymi, które co do zasady mają ograniczone możliwości, a wysokokosztowymi nalotami z samolotów załogowych – tłumaczy dr Maciej Wieloch, prezes zarządu Infini. – Rozwiązanie zaproponowane przez naszą spółkę portfelową może przydać się w szczególności geodetom, branży kartograficznej, architektom czy dużym firmom energetycznym. Rolnictwo, leśnictwo czy branża budowlana może także efektywnie skorzystać na pomyśledodaje Maciej Wieloch.

Spółka portfelowa Funduszu Infini współpracuje także z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Wspólnie z GOPR zamierzają stworzyć specjalistyczny system wspierający działanie grup ratowniczych podczas poszukiwania zaginionych w górach. Przeprowadzono do tej pory serię testów i lotów próbnych, które mają dopasować system do potrzeb akcji ratowniczych.

Infini Sp. z o.o. jest funduszem kapitału zalążkowego komercjalizującym projekty badawcze we wczesnej fazie rozwoju. Fundusz wprowadza na rynek efekty projektów badawczo-rozwojowych, przez co rozwija i komercjalizuje pochodzące z polskich uczelni technicznych innowacje o globalnym potencjale. Działalność Infini umożliwia naukowcom, którzy zajmują się wysokimi technologiami, płynną i korzystną przemianę pomysłu w przynoszący zyski biznes. Środki funduszu pochodzą w 80% z programu BRIdge Alfa prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz w 20% od inwestorów prywatnych.

Źródło: Infini


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS