wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-19| Geodezja, GIS, Software, Instytucje

Izdebski prostować nie zamierza

Podane w naszych pismach kwoty są wzięte z dokumentów oficjalnych i na obecnym etapie nie widzimy powodów, aby cokolwiek prostować – pisze do głównego geodety kraju prezes Geo-Systemu Waldemar Izdebski.


Izdebski prostować nie zamierza

To kolejna odsłona korespondencji dotycząca Modułu SDI – bezpłatnego oprogramowanie, które GUGiK oferuje samorządom i innym publicznym instytucjom. W zeszłotygodniowym liście do swoich klientów Waldemar Izdebski przestrzegał przed tym produktem, zwracając uwagę na wysokie koszty jego stworzenia, niską liczbę użytkowników oraz niewielką przydatność. W reakcji na to pismo główny geodeta kraju zażądał od prezesa Geo-Systemu sprostowania zawartych w nim nieprawdziwych informacji. W ocenie Kazimierza Bujakowskiego koszty budowy Modułu SDI zostały znacznie przeszacowane, a liczba użytkowników zaniżona. Nie zgodził się także z zarzutem nieprzydatności tego oprogramowania, zwracając uwagę, że z powodzeniem służy ono do udostępniania danych i metadanych w formie usług sieciowych.

Waldemar Izdebski nie zamierza jednak niczego prostować, bo – jak twierdzi – podane przez niego informacje bazują na oficjalnych dokumentach. Wystąpił jednocześnie do GUGiK-u o udostępnienie dodatkowych dokumentów dotyczących Modułu SDI.

Od obrony Waldemar Izdebski płynnie przechodzi do ataku i w wystosowanym wczoraj liście pyta GGK, dlaczego w ramach przetargu z 2013 r. pod pozorem modyfikacji starej aplikacji do prowadzenia ewidencji adresów stworzono nową. Informuje jednocześnie, że ws. działań GUGiK związanych z tworzeniem baz adresowych i aplikacji do jej obsługi złożył już doniesienie do prokuratury.

Pełna treść listu

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nie ma darmowego lunchu wszyscy to doskonale wiedzą, nawet na wspólnej, ale potrzeba ratowania skazanego na porażkę projektu jest jak widać silniejsza niż zdrowy rozsadek. Ktoś tu wspomniał temat gospodarności. Skoro wydanie tylu milionów (i planowanie wydania kolejnych jak widać) na stracony temat z podatków i danie za darmo gminom się na to nie łapie, to jak nazwać postawienie wójtów pod ścianą obietnicami z 2011 i przez 4 lata mamienie że jest dobrze a będzie lepiej? 4 lata niedziałającego systemu jest gospodarne? Proponuję po woli wybierać się na emeryturkę moi mili.
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
Która? aplikacja GUGiK jest lepsza? Wskaż jedną aplikację GUGiK która jest lepsza od czegokolwiek. Ostatnio Geoportal padł prawie na tydzień i nikt tego praktycznie nie odczuł. Skoro i tak działa w stanie permanentnej awarii to jaka niby różnica?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Jojczenie to moja druga natura, czyż nie? ... nie ma o czym pisać? ... spada ilość chętnych do czytania forum?
odpowiedz zgłoś
zapowiada się ciekawie. Dostępna w dni robocze od 7-15. Hehehe. Jak to się nazywa lepsza to chylę czoła.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
koszty Tylko, że ryzykuje aby osiągnąć zysk a w tym przypadku jego zysk pochodzi z kieszeni podatnika. Zmodyfikowana aplikacja GUGiK jest lepsza od Izdebskiego - gminy działają niegospodarnie pozostając przy Jego aplikacji.
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
widzę różnicę między tym że ktoś ryzykuje własne pieniądze i stara się wdrożyć oprogramowanie jakie pasuje klientowi oraz tym że ktoś za państwowe robi pseudoprogramy a w ramach szkolenia promuje starocia. Widzę różnice w kosztach, podejściu i cenie dla podatnika.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
a j mysle, ze pewnie ma niżesz koszty niż gugik
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
No tak. Czyli kupujący i tak płaci za wszystko - łącznie z rzekomo darmowymi seminariami?!
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Ale nie stworzył go jako instytucja charytatywna, tylko jako firma, która na tym zarabia, czyż nie?
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
Do też uprawniony Tylko on tworzył program za swoje. a nie za publiczne:) twórzcie rzeczywistość dalej.
 5 
 4 
odpowiedz zgłoś
Program W.Izdebskiego też kupują i utrzymują podmioty za publiczne pieniądze.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
piewcy GUGiKu Jak zwykle ślepe pieniactwo i bezinteresowna zawiść, że prywatnej firmie wyszło coś lepiej, niż urzędnikom za NASZE PUBLICZNE pieniądze. W. Izdebski ma rację w tym co robi i w pełni go popieram. Niedowiarki niech ściągną darmowe dane z "funkcjonującej" bazy PRG. Baza jest w układzie 1992 a rozporządzenie wyraźnie określa, że ma być w układzie 2000 (par.4.1 rozporządzenia Rady Ministrów z 2012r). Ale informacji o tym nie podają wprost. Do czego takie dane przypiąć ? DB ma rację produkty GUGiKu to maskowany s... To samo z tworzonym dziurawym prawem, rozporządzeń o GESUT i mapie zasadniczej nie ma od 5 miesięcy i co Nic GUGiK trwa ... Pozdrawiam tych co zauważają nieprawidłowości i chcą coś z tym zrobić
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
Bujakowski buja! To niegodne! Pan Bujakowski sobie buja w onirycznej krainie fantazji a tu przychodzi rzeczywistość i skrzeczy "Gdzie masz moje pieniądze?". Takie gwałtowne przebudzenie lunatykującego delikwenta może być przyczyną wielu groźnych chorób.
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
A skąd wiesz, że ma dobry produkt? Może tylko dobrych sprzedawców?
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
dziwię się tym wszystkim, którzy bronią GUGiKu i GGK. Czy macie cokolwiek na obronę działań tych instytucji? Jakieś argumenty? Może pomysł projektu/ów był słuszny, ale chyba nie wiedzieli, co zamawiają, a na pewno nie potrafili tego skontrolować. Bo odebrali coś, co nie działało nigdy. I o to p.WI ma pretensję. Pieniądze są na dalszym miejscu. Zresztą p.WI korzysta z zasad wolnego rynku: kto ma dobry produkt, ten sprzedaje. GUGiK ma shit i nikt go nie chce za darmo. To są fakty przecież. GUGiK wpisuje się w działani typu: nie ważne ile, nie ważne, czy potrzebne, ale ważne, żeby wydać kasę. P.WI zwraca uwagę na niegospodarność i niezasadność wydawania tych pieniędzy, które są pieniędzmi publicznymi. I tyle. Wie, co mówi, bo jest specem od takich systemów. Ma pełne kompetencje, żeby krytykować GUGiK i GGK. Moim zdaniem ma rację.
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
czarny PR to ten od emuia, teryt2, przepisów prawa, ZSIN, braku rozporządzeń, leżącego geoportalu, braku jakości w produktach. To Ci szeroko ten wasz adwersarz jedzie. Żaden projekt nie zakończył się w zaplanowanym terminie, kosztach i celu. Ale oczywiście to wszystko wina krytykantów. Przypudruje się, zatrudni marketingowców szeptanych i będzie super. To jaką macie stawkę ?
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
Konkurencja Jak widać rynek komercyjny to nie zabawa, więc moze gugik nie pownien wchodzic w konkurencję z firmami prywatnymi i to z kilku powodów.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
na poważnie To nie GUGiK konkuruje z Izdebskim ale WI walczy czarnym PR z Urzędem. Kiedy GUGiK zaczynał z EMUiA Izdebski miał 80 instalacji. Przyjrzyjcie się stosowanym przez Niego sposobom, nie cofa się przed niczym w walce o kasę.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
na poważnie i przepraszam, jeszcze jedno - nie prztystoi urzędowi państwowemu za publiczne pieniądze stanowić konkurencji na rynku produktów. Już widzę, jak Ministerstwo Infrastruktury z pieniędzy unijnych zaczyna produkować kostkę bauma o rozdaje ją za darmo chętnym wójtom. Przecież chodniki trzeba budować. Litości
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
na poważnie śmichy chichy, ale na poważnie: Pismo Pana Jarząbka z 2011 roku to jakaś żenada. Cieszę się, że mogłem to przeczytać, bo zupełnie zmieniam zdanie o funkcjonowaniu GUGIK od tego momentu. Napisali, że geosystem się czepia i nagina fakty, a przecież wszystko będzie zrobione. A dziś już wiemy, że bazy zrobili w nowym przetargu, i aplikację drugą. A kto odpowiada za gwarancję pierwszej? Powinna sie skończyć w 2016r. Dlaczego GUGIK zmarnował pieniądze i nie wykorzystał aplikacji EMUIA do końca, tylko opracował drugą? I nawet we wczorajszej opdpowiedzi Pan WI pisze, że system nie działa, a GGK odpowiada, że przecież on przekazał licencje i on nie rozumie. Ludzie zejdźcie na ziemię!
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
nikt! Nie rób nam tego! Kogo wybierzemy teraz na przewodniczącego?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
moja prywatna opinia Uwaga co piszecie bo Izdebski zaczal do prokuratury pisac ! Przeczytalem dokladnie i poprzedni list i ta odpowiedz i list gugik i sorry panie Izdebski mam niesmak. To jakies metody, ktore dla mnie sa ponizej poziomu. Dziękuję za dotychczas - wypisuje się z fan klubu.
 5 
 4 
odpowiedz zgłoś
@A.D. urząd nie powinien być konkurencją dla firmy komercyjnej, przeczytaj to co napisałeś i zobaczysz że coś tu jest nie tak. Myślisz że nie ma firm na rynku co robią to samo co WI, jest od groma i też walczą o klienta.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
jeśli ktoś coś robi dobrze i klienci są zadowoleni to czemu nie ? Nie chodzi o wydanie kasy tylko o działający produkt za wydaną kasę. I tu jest tak naprawdę pies pogrzebany. ;)
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
p.Izdebski Konkurencja!!! Gdyby nie GUGiK cała KASA w Polsce w tym temacie należała by do firmy p. Izdebskiego - und "hier ist Hund vergraben".
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
geodeta Nie zrozum mnie źle, nie chce tutaj bronić urzędów czy GGK, ale Pan I. trzeba przyznać bardzo subiektywnie naciąga fakty..Chociażby ta sprawa ze szkoleniami i noclegiem. Wiadomo, że znajdą się urzędnicy marzący tylko o tym żeby się poop..alać, ale nie można zakładać, że wszyscy. Po drugie trudno zakładać, że GGK organizując szkolenia myśleli tylko o tym żeby dać im możliwość do tego opalania. Odp o tym, że tylko 18% skorzystało jednak do mnie przemawia..ciekawe co na to pan I.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
@Per mogę Panu I. rożne rzeczy zarzucać, ale nie odbieganie od rzeczywistosci. Ale co do urzędów to one są dalego od rzeczywistości.
 4 
 6 
odpowiedz zgłoś
Przypomina mi się powiedzenie - jeść nie muszę, ale mieszać lubię.
 7 
 5 
odpowiedz zgłoś
Zamieszanie Z tego co widze śledząc już od jakiegoś czasu wymianę korespondencji miedzy dwoma Panami odnoszę wrażenie, że Pan Izdebski robi dużo szumu i zamieszania nie mając dostatecznej wiedzy lub specjalnie naciągając fakty. Oczywiście dobrze jest patrzeć na ręce decydentom i wytykać błędy, są to instytucje publiczne. Ale to co robi Pan I. troszkę za bardzo odbiega od rzeczywistości...
 12 
 8 
odpowiedz zgłoś
panowie tak całkowicie z boku patrząc jeśli ktoś pisze że szkolenia do programu i ich koszt nie wlicza się do kosztów wdrożenia programu to moim skromnym zdaniem albo nie ma pojęcia o czym pisze albo ściemnia. Trudno twierdzić że szkolenia się do czegoś przydadzą poza systemem skoro dotyczą komercyjnego programu którego licencji gminy nie mają. Chyba że patrzeć na to w kategorii promocji starych technologicznie rozwiązań Intergrapha za publiczne pieniądze.
 7 
 9 
odpowiedz zgłoś
@pozdr chyba jesteś z GUGiK albo czegoś nie rozumiesz
 8 
 7 
odpowiedz zgłoś
tupet, "...informujemy, że bez dodatkowych informacji trudno się odnosić do spraw poruszanych w wymienionym piśmie. Wystąpimy więc o stosowne dokumenty i wtedy się odniesiemy szczegółowo." Czyli do końca nie wiem jak to jest, troszeczkę wiem i to wystarczy żeby oczerniać i oskarżać.
 7 
 11 
odpowiedz zgłoś
32 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS