wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-17| GNSS, Teledetekcja

ProGea partnerem Planet Labs

Firma ProGea Consulting poinformowała o nawiązaniu współpracy z Planet Labs, amerykańskim przedsiębiorstwem z sektora technologii kosmicznych, które oferuje rozwiązania z zakresu pozyskiwania wysokorozdzielczych, wielospektralnych zobrazowań satelitarnych.


ProGea partnerem Planet Labs

Planet Labs opracowała i realizuje koncepcję budowy – największej w dziejach cywilizacji – armady nanosatelitów w przestrzeni kosmicznej. Będą one służyć obrazowaniu powierzchni całego globu (każdego dnia) z rozdzielczością przestrzenną sięgającą nawet 3 metrów, w 4 kanałach spektralnych (w tym NIR). Konstelacja ma się składać z około 150 nanosatelitów o wymiarach 10 x 10 x 30 cm i wadze nieprzekraczającej 4 kg.

Firma ProGea Consulting zapewni półautomatyczne przetwarzanie codziennie rejestrowanych obrazów za pomocą zaawansowanych analiz obiektowych (GEOBIA). Administracji publicznej i sektorowi prywatnemu niebawem ma zostać zaoferowane kompletne rozwiązanie geoinformatyczne integrujące informację obrazową oraz geodane GIS dla potrzeb aktualizacji przestrzennych referencyjnych baz danych (np. klas pokrycia terenu) oraz monitorowania i zarządzania środowiskiem (np. rolnictwo, leśnictwo, aglomeracje miejskie, sytuacje kryzysowe).

Źródło: ProGea Consulting


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nic, tylko pogratulować :)
 4 
odpowiedz zgłoś
Tak sobie myślę: Powered by CIA ?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS