Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-24| GNSS, Sprzęt, Firma

O warszawskich taksówkach i GPS


Trwa boom na nawigację satelitarną wśród stołecznych taksówkarzy. Z map cyfrowych korzysta już co trzeci kierowca.

Po Warszawie jeździ ponad 8 tys. taksówek oraz działa tysiąc kierowców świadczących usługi przewozowe. Przeprowadzona w marcu br. sonda ujawniła, że ponad 30 % z nich korzysta z nawigacji, a w tej grupie blisko 80% używa AutoMapy. Dwa lata temu odsetek kierowców taksówek korzystających z GPS był znikomy.
Wśród respondentów wyraźnie widać podział na trzy grupy. Pierwsza, najsilniej reprezentowana wśród młodych kierowców, to indywidualni nabywcy systemu. Do zakupu skłoniła ich słaba znajomość topografii miasta. Druga to kierowcy, którzy zostali wyposażeni w system przez korporację, w której pracują. Na początku większość z nich sceptycznie podchodziła do tego pomysłu, twierdząc, że doskonale znają miasto. Jednak po kilku tygodniach nie mogli już się obyć bez wsparcia „automatycznego pilota”. Trzecią grupę stanowią osoby, które nie miały styczności z nawigacją samochodową i trudno im docenić jej zalety w codziennej pracy.
Na wzrost zainteresowania nawigacją satelitarną wpłynął m.in. spadek cen takich rozwiązań. Na przykład cena Automapy spadła od 2003 roku o połowę, a w tym samym czasie jej zasób uległ podwojeniu.

Źródło: Core PR


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS