wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-24| GNSS, Sprzęt, Firma

O warszawskich taksówkach i GPS


Trwa boom na nawigację satelitarną wśród stołecznych taksówkarzy. Z map cyfrowych korzysta już co trzeci kierowca.

Po Warszawie jeździ ponad 8 tys. taksówek oraz działa tysiąc kierowców świadczących usługi przewozowe. Przeprowadzona w marcu br. sonda ujawniła, że ponad 30 % z nich korzysta z nawigacji, a w tej grupie blisko 80% używa AutoMapy. Dwa lata temu odsetek kierowców taksówek korzystających z GPS był znikomy.
Wśród respondentów wyraźnie widać podział na trzy grupy. Pierwsza, najsilniej reprezentowana wśród młodych kierowców, to indywidualni nabywcy systemu. Do zakupu skłoniła ich słaba znajomość topografii miasta. Druga to kierowcy, którzy zostali wyposażeni w system przez korporację, w której pracują. Na początku większość z nich sceptycznie podchodziła do tego pomysłu, twierdząc, że doskonale znają miasto. Jednak po kilku tygodniach nie mogli już się obyć bez wsparcia „automatycznego pilota”. Trzecią grupę stanowią osoby, które nie miały styczności z nawigacją samochodową i trudno im docenić jej zalety w codziennej pracy.
Na wzrost zainteresowania nawigacją satelitarną wpłynął m.in. spadek cen takich rozwiązań. Na przykład cena Automapy spadła od 2003 roku o połowę, a w tym samym czasie jej zasób uległ podwojeniu.

Źródło: Core PR


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS