wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-16| Geodezja, Edukacja

Jak zwiększyć cytowalność prac naukowych?

Z jakich najnowszych narzędzi promocyjnych korzystać, jak zadbać o poszanowanie praw autorskich oraz jak zwiększyć widoczność i cytowalność dorobku naukowego? Na te pytania odpowiedzą ekspeci podczas XVIII seminarium w cyklu „Badania naukowe” pod hasłem „Udostępnianie publikacji w internecie”.


Jak zwiększyć cytowalność prac naukowych?
Wymagania współczesnej komunikacji naukowej oraz wciąż zmieniające się zasady ewaluacji dorobku sprawiają, że samo opublikowanie dobrej pracy już nie wystarczy. Na świecie pracuje wiele milionów badaczy, dlatego sami naukowcy oraz władze uczelni i instytutów muszą zadbać o bardzo dobre i efektywne udostępnienie opublikowanych prac oraz ich promocję.

Wprograie seminarium m.in.:
• Promocja badań w internecie, wykorzystanie mediów społecznościowych i ich wpływ na cytowania. Udostępnienie to dopiero początek, ale o fundamentalnym znaczeniu
• Repozytoria instytucjonalne i dziedzinowe jako główny kanał dystrybucji publikacji naukowych. Jak naukowiec może je wykorzystać?
• Jak ocenić, czy mamy prawo zamieścić w internecie już opublikowane prace. Procedura krok po kroku
• Otwarty dostęp do publikacji naukowych – jak wybrać najlepszą drogę?

Patronat medialny nad seminarium objęła redakcja portalu Geoforum.pl.

Formularz zgłoszeniowy, dzięki któremu możecie Państwo skorzystać z 10% rabatu na udział w wydarzeniu
Szczegółowy program seminarium

Źródło: CPI


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nie sądzicie że najlepszą metodą na podniesienie cytowania prac naukowych nie jest g....ny marketing, ale wysoka jakość prac naukowych? Może czas na refleksję, że prace naukowe związane z informacją przestrzenną są oderwane od rzeczywistości? Może gdyby nasi naukowcy zamiast nieudolnego kopiowania istniejących rozwiązań, wyznaczali nowe trendy samodzielnie zauważając pewne rzeczy których nie widzą na świecie to może cytowalność znacząco by wzrosła? Myślenie i wyrażanie kreatywnych stanowisk ma gigantyczny potencjał i właśnie takie działanie skutkuje właściwym poziomem cytowań - a nie tricki pokolenia Y.
 1 
odpowiedz zgłoś
Dlaczego nie epub/mobi? "Plik PDF jako forma efektywnego udostępniania publikacji w Internecie". PDF to temat rzeka. Format ten nigdy nie nadawał się do jakiegokolwiek użytkowania, cytowania czy odsyłania do konkretnych treści. Miał wyglądać na ekranie jak tekst drukowany i pozwalać na drukowanie. Sporym nieszczęściem dla internetu stało się to, że książki elektroniczne nadal niektórzy rozumieją jako PDF i próbują publikować w tym formacie. Mamy rok 2015.
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS