wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-16| GNSS, Sprzęt

Hemisphere prezentuje innowacyjne korekty i odbiornik

Firma Hemisphere ogłosiła udostępnienie globalnej sieci korekt Atlas oferującej dokładność pomiaru od metra do pojedynczych centymetrów. Możliwości tego rozwiązania rosną, gdy korzysta się z nich za pomocą nowego odbiornika AtlasLink.


Hemisphere prezentuje innowacyjne korekty i odbiornik

W ocenie firmy nowe rozwiązanie wyróżniają przede wszystkim: wysoka dokładność, która w sprzyjających warunkach sięga 2 cm (RMS), stabilność wyznaczanych współrzędnych w przypadku utraty połączenia z korektami (dzięki technologii Tracer), dostępność serwisów o różnej dokładności oraz krótki czas konwergencji (od 10 do 40 minut).

Korekty dostępne są albo przez internet, albo przez sygnał satelitarny na kanale L. Usługa dostępna jest w trzech wariantach:
• H100 – dokładność pomiaru 100 cm na poziomie prawdopodobieństwa 95% (50 cm RMS);
• H30 – dokładność 30 cm (15 cm RMS);
• H10 – dokładność 8 cm (4 cm RMS).

Z rozwiązania będą mogli korzystać użytkownicy odbiorników RTK marki Hemisphere GNSS (np. modeli R330u, V320 i VS330u), a także instrumentów bazujących na komponentach tej firmy (np. z logiem Carlson Software).

Przy okazji prezentacji korekt Atlas firma Hemisphere zaprezentowała również odbiornik AtlasLink. Ten instrument typu smart antenna (odbiornik ze zintegrowaną anteną) oferuje dwie technologie, które w ocenie producenta mogą zrewolucjonizować rynek pomiarów satelitarncyh. Pierwsza z nich, SmartLink, pozwala podłączyć do odbiornika AtlasLink dowolny system pomiarowy spełniający popularne standardy łączności. Druga, BaseLink, umożliwia konfigurację odbiornika AtlasLink jako stacji referencyjnej. Obie technologie pozwalają więc korzystać z satelitarnych korekt Atlas za pomocą odbiorników innych marek i to bez konieczności kupowania dodatkowych abonamentów.

Źródło: Hemisphere GNSS, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Atlas Link Według informacji wcześniej zamieszczonej na tym portalu, odbiornik Hemisphere Atlas Link wykorzystuje autorskie oprogramowanie Athena i właściwości systemu korekcji Atlas - są to nowe opatentowane technologie firmy Hemisphere.
 3 
odpowiedz zgłoś
żadna rewelacja RMS dla Trimble R8 w sprzyjających warunkach poniżej 1 cm, przy widoczności 5-7 satelitów i niewysokim PDOP wartości RMS 1 - 2 cm
 5 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS