wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-15| Geodezja, Prawo

Jest już piąty wyrok ws. uwierzytelniania

W sprawie uwierzytelniania dokumentów geodezyjnych przeznaczonych dla zamawiającego wypowiedział się w zeszłym tygodniu również Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku.


Jest już piąty wyrok ws. uwierzytelniania

Wyrok (sygn. akt III SAB/Gd 15/15) zapadł 11 czerwca i na razie nie jest jeszcze znane jego pisemne uzasadnienie. Jak wynika z sentencji, sprawa dotyczy bezczynności starosty w przedmiocie opatrzenia klauzulami urzędowymi mapy do celów projektowych. WSA tę bezczynność uznał i nakazał staroście oklauzulować dokumenty.

Wcześniej w sprawie uwierzytelniania dokumentacji geodezyjnej wypowiedziały się sądy administracyjne w: Lublinie, Kielcach oraz niedawno w Warszawie i w Rzeszowie. Żaden z tych wyroków nie jest jednak jeszcze prawomocny.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do ... Niekoniecznie. Ja wygrałem sprawę o bezczynność (Lublin) jednoczesnie składając wniosek o uwierzytelnienie. Sąd orzekł, że to dwa odrębne tryby. Zatem, z tym brakiem zwrotu kasy z uwagi na złożony wniosek o uwierzytelnienie moze być różnie. Wniosek, owszem był, ale wystarczy w odwołaniu od decyzji naliczającej opłatę podnieść to, że wniosek o uwierzytelnienie był składany wyłącznie z tego powodu, że starosta nie wywiązywał się ze swoich obowiązków i uzaleznił "stawianie pieczątek" jedynie od złożenia tego wniosku. Tym samym wniosek był wymuszony, ponieważ inaczej nie uzyskałbyś opieczetowanych map, a tego oczekiwał od ciebie zleceniodawca. Zasłanianie się urzedów tym, że "sam złożyłeś wniosek, więc czego teraz chcesz?" ma krótkie nogi w obliczu bezczynności tego urzędu. Moim zdaniem zwrot kasy pobranej za uwierzytelnianie to tylko formalność.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Uwierzytelnianie Jeżeli nie składałeś wniosku o uwierzytelnianie to tak. W innym przypadku sam się prosiłeś o naliczenie opłaty za te czynności. W tym wypadku nie było wniosku --> starosta nie podbił --> zaskarżono go o bezczynność --> orzeczenie sądowe.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Żyjemy w państwie prawa No ale jak się już uprawomocnią te wyroki to na pewno nam oddadzą pieniądze- wszak żyjemy w państwie prawa.
 5 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS