wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-06-15| Teledetekcja, Imprezy

Zaproszenie na VIII Sympozjum Geoinformacyjne

Do 25 czerwca można zgłaszać swój udział w VIII Ogólnopolskim Sympozjum Geoinformacyjnym, które odbędzie się pod hasłem „Współczesne technologie geoinformacyjne w modelowaniu przestrzeni” (17-18 września, Warszawa i Serock).


Zaproszenie na VIII Sympozjum Geoinformacyjne
Celem sympozjum jest zainicjowanie dyskusji na temat harmonizacji istniejących baz danych przestrzennych. Z faktu, iż „całość to znacznie więcej niż prosta suma elementów” wynika bowiem konieczność traktowania zgromadzonych w urzędowym zasobie poszczególnych produktów geodezyjnych i kartograficznych jako wzajemnie uzupełniających się części spójnego modelu. Podejście to pozwoli, poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi geoinformacyjnych, na uzyskanie wiarygodnego i spójnego modelu 3D dla obszaru całego kraju. Sympozjum obejmie zagadnienia w zakresie: spójnego modelowanie informacji sytuacyjnej i wysokościowej, standardów geoinformacyjnych w zakresie modelowania informacji geograficznej, integracji opracowań fotogrametrycznych, teledetekcyjnych i kartograficznych, metod i algorytmów automatycznego modelowania 3D, a także analiz i wizualizacji danych 3D.

Sesja inauguracyjna prowadzona przez władze WGiK PW i KG PAN połączona będzie z obchodami 85-lecia PTFIT.

Organizatorami sympozjum są: Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Komitet Geodezji PAN – Komisja Fotogrametrii, Teledetekcji, Kartografii i SIP, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich wraz z Komisją Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności oraz Oddziałem Teledetekcji i Geoinformatyki Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Sympozjum objęli patronatem: JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej prof. Alina Maciejewska oraz główny geodeta kraju dr inż. Kazimierz Bujakowski.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Komunikat 3

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt