wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-15| Teledetekcja, Imprezy

Zaproszenie na VIII Sympozjum Geoinformacyjne

Do 25 czerwca można zgłaszać swój udział w VIII Ogólnopolskim Sympozjum Geoinformacyjnym, które odbędzie się pod hasłem „Współczesne technologie geoinformacyjne w modelowaniu przestrzeni” (17-18 września, Warszawa i Serock).


Zaproszenie na VIII Sympozjum Geoinformacyjne
Celem sympozjum jest zainicjowanie dyskusji na temat harmonizacji istniejących baz danych przestrzennych. Z faktu, iż „całość to znacznie więcej niż prosta suma elementów” wynika bowiem konieczność traktowania zgromadzonych w urzędowym zasobie poszczególnych produktów geodezyjnych i kartograficznych jako wzajemnie uzupełniających się części spójnego modelu. Podejście to pozwoli, poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi geoinformacyjnych, na uzyskanie wiarygodnego i spójnego modelu 3D dla obszaru całego kraju. Sympozjum obejmie zagadnienia w zakresie: spójnego modelowanie informacji sytuacyjnej i wysokościowej, standardów geoinformacyjnych w zakresie modelowania informacji geograficznej, integracji opracowań fotogrametrycznych, teledetekcyjnych i kartograficznych, metod i algorytmów automatycznego modelowania 3D, a także analiz i wizualizacji danych 3D.

Sesja inauguracyjna prowadzona przez władze WGiK PW i KG PAN połączona będzie z obchodami 85-lecia PTFIT.

Organizatorami sympozjum są: Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Komitet Geodezji PAN – Komisja Fotogrametrii, Teledetekcji, Kartografii i SIP, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich wraz z Komisją Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności oraz Oddziałem Teledetekcji i Geoinformatyki Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Sympozjum objęli patronatem: JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej prof. Alina Maciejewska oraz główny geodeta kraju dr inż. Kazimierz Bujakowski.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Komunikat 3

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS