|2015-06-11|
Mapy
Zwiedzaj Dolny Śląsk na Street View
Od dziś w serwisie Google Street View można podziwiać wiele nowych atrakcji turystycznych Wrocławia i Dolnego Śląska – zarówno zabytków, jak i cudów natury.
Wśród nich znalazło się Centrum Kultury Agora i wystawa mieszkaniowa WUWA, barokowy gmach Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego z reprezentacyjną Aulą Leopoldina i Oratorium Marianum, a także jedno z największych dzieł architektury XX wieku – wnętrze Hali Stulecia. Dla miłośników teatru udostępniono Wrocławski Teatr Współczesny, a także wnętrze Wrocławskiego Teatru Lalek i Opery Wrocławskiej.
Oprócz kulturalnych wizytówek Wrocławia na Street View można zobaczyć, jak wyglądają miejsca codziennych spotkań jego mieszkańców i przespacerować się po nadodrzańskich wyspach – Słodowej i Piasek. W miejski krajobraz świetnie wpisują się też oryginalne pomniki, z których słynie Wrocław – w Street View uchwycono Jatki Wrocławskie i Pomnik ku czci Zwierząt Rzeźnych, a także sztukę sakralną – np. perłę baroku, kaplicę Hochberga. Obraz miasta dopełniają zdjęcia dworca kolejowego Wrocław Główny i Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika. Ale stolica Dolnego Śląska to nie tylko budowle, to również zieleń i wyjątkowa architektura parkowa, dlatego nie mogło zabraknąć kadrów z Ogrodu Japońskiego, Parku Stanisława Staszica czy Parku Mikołaja Kopernika.
Jeszcze więcej pięknych zdjęć natury można znaleźć w okolicach Wrocławia. Obiektyw Street View utrwalił wyjątkowe szlaki i pomniki przyrody Sudetów, wśród nich Złoty Widok, Wodospad Kamieńczyka czy Wodospad Szklarki. Nie ruszając się sprzed komputera można także zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy – Snieżkę i Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki. Na Street View można również podziwiać Kolorowe Jeziorka w Rudawskim Parku Krajobrazowym, a także przespacerować się po Parku Narodowym Gór Stołowych lub ogrodzie dendrologicznym Arboretum w Wojsławicach.
Zdjęcia w muzealnych wnętrzach, wśród eksponatów, wykonano za pomocą specjalnego wózka Google Trolley. Fotografie w plenerze wykonano natomiast dzięki plecakowi Trekker.
Źródło: Google Polska, JK
|