wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-11| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Szybciej wyeksportujesz chmurę z Topcona do Autodesku

Japoński Topcon ogłosił wprowadzenie lepszego przepływu danych ze swoich skanerów laserowych do oprogramowania projektowego Autodesku.


Szybciej wyeksportujesz chmurę z Topcona do Autodesku

Po zmianach możliwy jest bezpośredni eksport skanu wykonanego przez instrument GLS-2000 (w formacie Topcon CL3) z oprogramowania Topcon ScanMaster do aplikacji Autodesk ReCap, ReCap 360 lub ReCap 360 Ultimate. Tym samym, by rozpocząć edytowanie chmury punktów w pakiecie Autodesku, nie jest już konieczna konwersja danych. Jak wyjaśnia Ray Kerwin z Topcona, nowa funkcja daje także większe możliwości rejestracji skanu oraz wizualizacji pomiaru w formie tzw. RealView.

Premiera tego narzędzia to kolejny element współpracy Autodesku i Topcona ogłoszonej pod koniec 2012 roku. Obie korporacje zobowiązały się wówczas podjąć działania mające ułatwić przepływ danych pomiędzy sprzętem pomiarowym Topcona i oprogramowaniem Autodesku.

Źródło: Topcon Positioning, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
postep nie do konca wyglada to super,ale psotep jest. popatrzmy mamy 3 znaczce kroki ScanMaster->REcap->autocad/revit.a gdzie jednostka czasu:( lepiej zastosowac format e57 czy inne przechodnie formaty np pts czy ptx
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS