Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-10| GNSS, Geodezja, Software

Leica prezentuje odmienione oprogramowanie polowe

Oprogramowanie Captivate oferuje rewolucyjny sposób interakcji z danymi, zarówno w terenie, jak i w biurze – tak o swoim najnowszym produkcie pisze szwajcarska firma Leica Geosystems.


Leica prezentuje odmienione oprogramowanie polowe

O wrażeniach z użytkowania aplikacji Captivate mówi geodeta z 20-letnim doświadczeniem Shawn Crawford z firmy ESE Consultants. W trakcie beta testów przeprowadzonych na nowym kontrolerze Leica CS20 wykonywał m.in. edycję obiektów liniowych, tyczenie 2D i 3D, pomiary GPS i pracę z numerycznym modelem terenu. W jego ocenie korzystanie z tego oprogramowania to „niesamowite doświadczenie”.

– Wierzę, że Leica Captivate zmieni reguły gry obowiązujące na tym rynku. Po prostu nie ma innego produktu o takich funkcjonalnościach. Możliwość przeglądania i pomiaru na skanach 3D robi wrażenie i jest bardzo przydatna dla geodetów – mówi Crawford. – Prezentując aplikację Captivate, Leica Geosystems zrobiła duży krok, by upodobnić swoje rozwiązania do tego, co spotyka się w smartfonach. Aplikacje wewnątrz oprogramowania można dowolnie porządkować i konfigurować. Do każdego projektu można dołączać fotografie, co ułatwia jego późniejszą identyfikację. Jedno kliknięcie wystarczy, by przy przejść do menu, które umożliwia przeglądanie i edycję danych pomiarowych. Tego typu proste elementy czynią ten produkt bardzo przyjemnym w użytkowaniu – opowiada Crawford.

Oprogramowanie Captivate oferuje ponadto nowe możliwości pomiarów tachimetrycznych. W połączeniu z tachimetrami Nova TS60, Viva TS16 oraz Nova MS60 MultiStation wyposażonymi w piątą generacje mechanizmu ATRplus pozwala skuteczniej śledzić pryzmat w wymagających warunkach. Jak twierdzi producent, nowa technologia oferuje najszybsze ponowne namierzenie celu po jego tymczasowym przesłonięciu.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS