Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-09| GNSS, Geodezja, Software

Javad oferuje zdalny dostęp do odbiornika

Dotychczas użytkownicy odbiorników satelitarnych amerykańskiej marki Javad GNSS w razie problemów mogli uzyskać pomoc techniczną przez telefon lub e-mail. Teraz służy do tego również usługa RAMS (Remote Assistance and Monitoring Services). To zresztą nie jedyne jej zastosowanie.


Javad oferuje zdalny dostęp do odbiornika

Serwis przeznaczony jest dla oprogramowania polowego J-Field, które dołączane jest do geodezyjnego odbiornika Triumph-LS GNSS oraz kontrolera Victor-LS. Aplikacja, oprócz tego że pozwala realizować standardowe czynności pomiarowe, to od teraz – po połączeniu z internetem przez wi-fi czy sieć komórkową – umożliwia także zdalny dostęp do instrumentu, a to daje użytkownikowi wiele przydatnych funkcji.

Po pierwsze, z urządzeniem może się połączyć pracownik opieki technicznej firmy Javad. By uruchomić tę funkcję, wystarczy nacisnąć raptem trzy przyciski. Po nawiązaniu takiego połączenia Javad może np. dokonać zmian w ustawieniach odbiornika albo poinstruować użytkownika, jak wykonać daną czynność.

RAMS pozwala również przełożonym na zdalne nadzorowanie ekip w terenie czy też wykonanie zaawansowanych i niestandardowych obliczeń, których nie potrafi przeprowadzić mniej zaawansowany użytkownik. Usługa umożliwia ponadto na transfer danych pomiarowych z terenu na serwet RAMS i na odwrót. Co istotne, aby uzyskać dostęp do danych przechowywanych na takim serwerze, nie potrzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania – wystarczy przeglądarka internetowa (również mobilna). Użytkownicy tej funkcji mogą korzystać albo z serwera Javada, albo z własnego hardware’u.

Jak podpowiada producent, możliwość zdalnej konfiguracji odbiornika oraz dostępu do danych pomiarowych otwiera ciekawe możliwości pracy – umożliwia np. prowadzenie monitoringu geodezyjnego.

Źródło: Javad GNSS, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS