Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-22| GIS, Teledetekcja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

W Wielkopolsce o geodezji i kartografii


W Poznaniu oraz Jeziorach odbyła się V Konferencja Naukowo-Techniczna „Wiosna w geodezji i kartografii”. Przedstawione na niej referaty świadczą o tym, że systemy informacji geograficznej są wykorzystywane coraz częściej, nie tylko przez geodetów czy kartografów, ale także przez innych specjalistów związanych z naukami o Ziemi.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Stację Ekologiczną w Jeziorach, Zakład Geodezji Politechniki Poznańskiej oraz Zarząd Oddziału Wielkopolskiego SGP. Konferencje z serii „Wiosna w geodezji i kartografii” odbywają się co 2 lata.
W imprezie uczestniczyło wielu przedstawicieli nauki, administracji, a także studenci. Rozmawiano o znaczeniu kartografii w badaniach środowiskowych, o kartografii ekologicznej, Mapie Wektorowej Poziomu 2, cyfrowych ortofotomapach, bazach danych tematycznych, o wykorzystaniu GIS w hydrologii i leśnictwie. Przedstawiono m.in. możliwości wykorzystania skaningu laserowego w badaniach ekosystemów leśnych. Dyskutowano również o mapie sozologicznej – jej treści, dostępności, wykorzystaniu. Duża część referatów dotyczyła badań prowadzonych w rejonie Poznania.
Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Collegium Geographicum UAM oraz Stację Ekologiczną w Jeziorach (położoną w Wielkopolskim Parku Narodowym). A przede wszystkim obejrzeć 10 posterów wykonanych przez studentów na konkurs „Inwentaryzacja i analiza przestrzenna w ochronie środowiska przyrodniczego”. Prace te zostały ocenione przez jury, przyznano także nagrody. Za najlepszą uznana została praca Marcina Kantanisty „Pedosfera na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego”.
Trzeciego dnia konferencji odbyły się warsztaty specjalistyczne dotyczące technologii GIS.
Lech Kaczmarek - kierownik Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach

PJ


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS