wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-22| GIS, Teledetekcja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

W Wielkopolsce o geodezji i kartografii


W Poznaniu oraz Jeziorach odbyła się V Konferencja Naukowo-Techniczna „Wiosna w geodezji i kartografii”. Przedstawione na niej referaty świadczą o tym, że systemy informacji geograficznej są wykorzystywane coraz częściej, nie tylko przez geodetów czy kartografów, ale także przez innych specjalistów związanych z naukami o Ziemi.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Stację Ekologiczną w Jeziorach, Zakład Geodezji Politechniki Poznańskiej oraz Zarząd Oddziału Wielkopolskiego SGP. Konferencje z serii „Wiosna w geodezji i kartografii” odbywają się co 2 lata.
W imprezie uczestniczyło wielu przedstawicieli nauki, administracji, a także studenci. Rozmawiano o znaczeniu kartografii w badaniach środowiskowych, o kartografii ekologicznej, Mapie Wektorowej Poziomu 2, cyfrowych ortofotomapach, bazach danych tematycznych, o wykorzystaniu GIS w hydrologii i leśnictwie. Przedstawiono m.in. możliwości wykorzystania skaningu laserowego w badaniach ekosystemów leśnych. Dyskutowano również o mapie sozologicznej – jej treści, dostępności, wykorzystaniu. Duża część referatów dotyczyła badań prowadzonych w rejonie Poznania.
Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Collegium Geographicum UAM oraz Stację Ekologiczną w Jeziorach (położoną w Wielkopolskim Parku Narodowym). A przede wszystkim obejrzeć 10 posterów wykonanych przez studentów na konkurs „Inwentaryzacja i analiza przestrzenna w ochronie środowiska przyrodniczego”. Prace te zostały ocenione przez jury, przyznano także nagrody. Za najlepszą uznana została praca Marcina Kantanisty „Pedosfera na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego”.
Trzeciego dnia konferencji odbyły się warsztaty specjalistyczne dotyczące technologii GIS.
Lech Kaczmarek - kierownik Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach

PJ


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS