wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-23| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Przetargi, Software, Instytucje

Techmex SA opracuje Topograficzną Bazę Danych dla Mazowsza


18 kwietnia konsorcjum firm: PPGK SA, Techmex SA oraz InterTIM Pietrzak Ludmiła, otrzymało zawiadomienie od Samorządu Województwa Mazowieckiego o wybraniu jego oferty na opracowanie Bazy Danych Topograficznych (TBD) dla „Mazowieckiego Systemu Informacji Przestrzennej Gmin i Powiatów współpracujących w ramach województwa”.

Wartość oferty przedstawionej przez konsorcjum wynosi 3 408 680 zł brutto. Przedmiotem oferty jest opracowanie Bazy Danych Topograficznych, jako element zadania „Integrowanie i harmonizacja danych georeferencyjnych” na poziomie województwa mazowieckiego. Projekt ten realizowany jest w ramach „Mazowieckiego Systemu Informacji Przestrzennej Gmin i Powiatów współdziałających w ramach województwa”. Przedsięwzięcie współfinansowane jest z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Priorytet 1 ZPORR (Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego) – „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmacnianiu konkurencyjności regionów, w 3 częściach (obiektach)”. Konsorcjum przedstawiło najkorzystniejszą ofertę w 2 częściach (obiektach).
Realizowane przedsięwzięcie w województwie mazowieckim jest tylko częścią globalnego projektu tworzenia Topograficznej Bazy Danych w ramach narodowego planu informatyzacji. Wartość całego projektu szacowana jest na ponad 5 500 000 euro i ma zostać wykonana do września 2009 roku.
Baza Danych Topograficznych (TBD) jest spójnym w skali kraju systemem gromadzenia, zarządzania i udostępniania danych topograficznych. Poziom informacyjny TBD zbliżony jest do poziomu informacyjnego map topograficznych w skali 1:10 000. Baza funkcjonuje w oparciu o struktury i rozwiązania właściwe technologiom GIS. Ma za zadanie spełniać funkcję zasilania aktualnymi, wysokiej jakości danymi topograficznymi specjalistycznych urzędowych systemów informacji przestrzennej (budowanych przez administrację, samorządy, instytucje publiczne; np. systemy wspomagania służb ratowniczych, osłony przeciwpowodziowej, planowania przestrzennego, ochrony środowiska, zarządzania siecią drogowa).

Źródło: Techmex SA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS