wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-23| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Przetargi, Software, Instytucje

Techmex SA opracuje Topograficzną Bazę Danych dla Mazowsza


18 kwietnia konsorcjum firm: PPGK SA, Techmex SA oraz InterTIM Pietrzak Ludmiła, otrzymało zawiadomienie od Samorządu Województwa Mazowieckiego o wybraniu jego oferty na opracowanie Bazy Danych Topograficznych (TBD) dla „Mazowieckiego Systemu Informacji Przestrzennej Gmin i Powiatów współpracujących w ramach województwa”.

Wartość oferty przedstawionej przez konsorcjum wynosi 3 408 680 zł brutto. Przedmiotem oferty jest opracowanie Bazy Danych Topograficznych, jako element zadania „Integrowanie i harmonizacja danych georeferencyjnych” na poziomie województwa mazowieckiego. Projekt ten realizowany jest w ramach „Mazowieckiego Systemu Informacji Przestrzennej Gmin i Powiatów współdziałających w ramach województwa”. Przedsięwzięcie współfinansowane jest z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Priorytet 1 ZPORR (Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego) – „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmacnianiu konkurencyjności regionów, w 3 częściach (obiektach)”. Konsorcjum przedstawiło najkorzystniejszą ofertę w 2 częściach (obiektach).
Realizowane przedsięwzięcie w województwie mazowieckim jest tylko częścią globalnego projektu tworzenia Topograficznej Bazy Danych w ramach narodowego planu informatyzacji. Wartość całego projektu szacowana jest na ponad 5 500 000 euro i ma zostać wykonana do września 2009 roku.
Baza Danych Topograficznych (TBD) jest spójnym w skali kraju systemem gromadzenia, zarządzania i udostępniania danych topograficznych. Poziom informacyjny TBD zbliżony jest do poziomu informacyjnego map topograficznych w skali 1:10 000. Baza funkcjonuje w oparciu o struktury i rozwiązania właściwe technologiom GIS. Ma za zadanie spełniać funkcję zasilania aktualnymi, wysokiej jakości danymi topograficznymi specjalistycznych urzędowych systemów informacji przestrzennej (budowanych przez administrację, samorządy, instytucje publiczne; np. systemy wspomagania służb ratowniczych, osłony przeciwpowodziowej, planowania przestrzennego, ochrony środowiska, zarządzania siecią drogowa).

Źródło: Techmex SA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Kilka spostrzeżen Tajemnica nie leży w łapówkach tylko w odpowiednim doborze konsorcjantów :-)
odpowiedz zgłoś
zazdrość? Nie wiadomo czy w ich przypadku dochodzi do łapówkarstwa. Na to nie ma dowodów. Niestety można śmiało powiedzieć że sukces Techmex to sukces podwykonawców. Niestety to też wielka porażka jeśli chodzi o płatności i sposób traktowania swoich podwykonawców. A to dzięki nim realizują te swoje projekty.
odpowiedz zgłoś
Z tego co się często pisze na tym forum to tak idealny ten Techmex nie jest, a co do łapówkarstwa to wstrzymałbym się z opiniami, na pewno można powiedzieć że Techmex rozwija się prężnie bo kombinuje z podwykonawcami i tyle.
odpowiedz zgłoś
właśnie!!! techmex pokazał że bez łapówek i układów też można odnieść sukces!!! firma godna IVRP!!! kole w oczy stare agenturalne układzikowe środowisko!!!
odpowiedz zgłoś
Zazdrość Łatwo obrażać, wieszać psy, a prawda jest taka, że zazdrość Wam!#$%!y ściska, bo nie ma firmy w Polsce, która tak prężnie działa i rozwija się (oczywiście chodzi mi o firmy zajmujące się GIS-em).
odpowiedz zgłoś
:/ Mimo wszystko Techmex nie posiada dobrej opinii i łatwo ich posądzić o matactwa. Zwłaszcza w oparciu o ich wcześniejsze działania każde następne zlecenie, przetarg można wsadzić łatwo w ramy teorii spiskowych. Wydaje mi sie że Techmex to ostatnia firma która powinna się tym zajmować.
odpowiedz zgłoś
Do geodeta Racja!, niemniej czytając artykuły na tej stronie sytuacja wydaje sie być niezbyt jednoznaczna...
odpowiedz zgłoś
Do Mariana Wystarczy odwiedzić stronę BGWM aby stwierdzić, że w artykule poniżej napisano o drugim już w tym roku przetargu na TBD, ogłoszonym w woj. mazowieckim. Nie do wszystkiego należy stosowac spiskową teorię...
odpowiedz zgłoś
Zamówienia Publiczne...? Skoro w artykule poniżej jest napisane że termin skałdania wniosków o dopuszczenie mija 27 kwietnia no to zastanawiające jest że ta firma ma już potwierdzenie że wygrała.... oj ciekawe ile takie coś kosztowało?...
odpowiedz zgłoś
znowu techmex to zacznyna być nudne
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS