wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geoida od GOCE
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2015-06-02| Teledetekcja

ProGea wspomoże monitoring obszarów rolnych

Wczoraj (1 czerwca) oficjalnie uruchomiony został projekt AgroEye, którego pomysłodawcą i wykonawcą jest firma ProGea Consulting z Krakowa. Przedsięwzięcie zakłada stworzenie aplikacji wspomagającej procesy realizacji polityki rolnej UE, w tym kontroli tzw. norm dobrej kultury rolnej obowiązujących w krajach członkowskich.


ProGea wspomoże monitoring obszarów rolnych

Trwający 18 miesięcy projekt finansowany jest przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) w ramach programu Polish Industry Incentive Scheme. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie zaawansowanego oprogramowania z zakresu open source przeznaczonego do kartowania, analiz przestrzennych i monitorowania obszarów rolnych pod kątem utrzymania tzw. dobrej kultury rolnej przy jednoczesnym zachowaniu priorytetów ochrony środowiska.

Aplikacja AgroEye zapewni możliwość szybkiego i precyzyjnego monitorowania dynamiki zmian na obszarach rolniczych. Wiele zasad dobrej polityki rolnej wymaga, aby obszary objęte dopłatami bezpośrednimi były kontrolowane nawet kilka razy w roku, wraz z ich analizą w czasie i przestrzeni. Dzięki wykorzystaniu możliwości współczesnej teledetekcji oraz aplikacji AgroEye będzie to znacznie prostsze przy niewielkich nakładach finansowych.

Aplikacja AgroEye będzie wykorzystywana nie tylko na potrzeby rolnictwa, ale także szeroko pojętego monitoringu i zarządzania środowiskiem przyrodniczym (np. obszarów ESE Natura 2000, parków narodowych i innych).

Źródło: ProGea Consulting


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt