wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Kolebka Polski w chmurze punktów
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2015-06-02| Teledetekcja

ProGea wspomoże monitoring obszarów rolnych

Wczoraj (1 czerwca) oficjalnie uruchomiony został projekt AgroEye, którego pomysłodawcą i wykonawcą jest firma ProGea Consulting z Krakowa. Przedsięwzięcie zakłada stworzenie aplikacji wspomagającej procesy realizacji polityki rolnej UE, w tym kontroli tzw. norm dobrej kultury rolnej obowiązujących w krajach członkowskich.


ProGea wspomoże monitoring obszarów rolnych

Trwający 18 miesięcy projekt finansowany jest przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) w ramach programu Polish Industry Incentive Scheme. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie zaawansowanego oprogramowania z zakresu open source przeznaczonego do kartowania, analiz przestrzennych i monitorowania obszarów rolnych pod kątem utrzymania tzw. dobrej kultury rolnej przy jednoczesnym zachowaniu priorytetów ochrony środowiska.

Aplikacja AgroEye zapewni możliwość szybkiego i precyzyjnego monitorowania dynamiki zmian na obszarach rolniczych. Wiele zasad dobrej polityki rolnej wymaga, aby obszary objęte dopłatami bezpośrednimi były kontrolowane nawet kilka razy w roku, wraz z ich analizą w czasie i przestrzeni. Dzięki wykorzystaniu możliwości współczesnej teledetekcji oraz aplikacji AgroEye będzie to znacznie prostsze przy niewielkich nakładach finansowych.

Aplikacja AgroEye będzie wykorzystywana nie tylko na potrzeby rolnictwa, ale także szeroko pojętego monitoringu i zarządzania środowiskiem przyrodniczym (np. obszarów ESE Natura 2000, parków narodowych i innych).

Źródło: ProGea Consulting


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt