wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mobilne skanowanie na Motławie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2015-06-01| GIS, Edukacja, Imprezy

O analizach środowiskowych na AGH

W minioną środę (27 maja) na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie odbyła się konferencja „GIS w Inżynierii Środowiska”. Celem, jaki przyświecał organizatorom – Sekcji Środowiskowej koła naukowego KNGK Geoinformatyka – była popularyzacja rozwiązań GIS-owych w analizach środowiskowych.


O analizach środowiskowych na AGH <br />
Marta Ociepa, laureatka pierwszego miejsca w konkursie referatów (fot. Michał Starzec)
Marta Ociepa, laureatka pierwszego miejsca w konkursie referatów (fot. Michał Starzec)

Konferencję otworzył dr inż. Artur Krawczyk, który wprowadził zgromadzonych w tematykę GIS-u w inżynierii środowiska. Głównym punktem spotkania była sesja referatowa, podczas której studenci z trzech krakowskich uczelni (Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska i Uniwersytet Rolniczy) przedstawili 10 prezentacji. Referaty te wzięły udział w konkursie i zostały ocenione przez 4-osobowe jury w składzie: dr hab. Wiesław Gądek (przewodniczący, PK), dr hab. Piotr Wężyk (UR), Maksymilian Ufa (firma Esri Polska), Jolanta Skrzypek (AGH).

W referatach dominowała problematyka wodno-ściekowa i glebowa. Po dłuższych obradach jury wskazało trzy najlepsze prace:
I miejsce – Marta Ociepa (studentka I roku studiów magisterskich na kierunku geodezja i kartografia WGGiIŚ AGH, specjalność – Geodezja inżynieryjno-przemysłowa), „Kompleksowa analiza przyrostów objętości składowiska OUOW Żelazny Most”;
II miejsce – Mateusz Malinowski (student II roku studiów magisterskich na kierunku inżynieria środowiska WGGiIŚ AGH, specjalność – Systemy informacji o środowisku), „Oprogramowanie przestrzennej bazy danych Spatialite do zarządzania produktami, zasobami i odpadami na terenie zakładu przemysłowego”
III miejsce – Dominika Brzeżycka (studentka III roku na kierunku inżynieria środowiska WGGiIŚ AGH), „Wykorzystanie narzędzi ArcGIS i ArcGIS Hydro w realizacji projektu »Mała retencja«”.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez firmę Esri Polska.


fot. dr Artur Krawczyk


Ponadto uczestnicy spotkania mogli wysłuchać prezentacji przedstawiciela firmy Esri Polska.. Dodatkowym atutem konferencji były warsztaty z programowania ArcGIS Online w JavaScript.

Organizatorzy dziękują dziekanowi WGGiIŚ AGH prof. Stanisławowi Gruszczyńskiemu za sfinansowanie konferencji oraz okazane wsparcie przy jej organizacji, firmie Esri Polska, Fundacji Myśli Ekologicznej oraz redakcji miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl, która objęła wydarzenie patronatem medialnym.

dr Artur Krawczyk (WGGiIŚ AGH)


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
GIS w inzynierii środowiska Gratuluję bardzo ciekawych wystąpień.

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt