wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-29| GIS

WIZIPiSI na targach GeoBusiness

Wczoraj (28 maja) w Londynie zakończyła się największa w Wielkiej Brytanii impreza związana z informacją przestrzenną – GeoBusiness 2015, która obejmowała dwudniowe targi i konferencję. Wśród wystawców znalazł się Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji.


WIZIPiSI na targach GeoBusiness

W targach uczestniczyło ponad 200 wystawców z ponad 40 krajów, odbyło się 140 warsztatów, a na konferencji wygłoszono 50 referatów. Z nieformalnych informacji wynika, że targi odwiedziła rekordowa liczba około 2500 osób. Poza tradycyjnymi już zagadnieniami pozyskiwania i przetwarzania chmur punktów ze skaningu lotniczego i naziemnego, statków bezzałogowych różnych klas, głośnym tematem okazało się (open) linked data. Zagadnienie poruszane było przez przedstawicieli Ordnance Survey, firmy Oracle, Trimble, jak i Wrocławski Instytut.

Prezes Instytutu dr Adam Iwaniak (fot. poniżej) wygłosił referat pt.: „GeoMedia semantic toolkit for linked geospatial data”. Ponadto WIZIPiSI był gospodarzem sesji warsztatowej: „Semantic web based solutions for making geospatial information exploitation efficient in the world of increasingly diverse and unstructured data”.

Źródło: WIZIPiSI


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
można gdzieś zobaczyć prezentacje ?
 2 
odpowiedz zgłoś
GUGIK Proszę nie obrażać czwartego śwaita :-)
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
dziwne , że nasz gugik się na tych targach nie wystawiał. ten to potrafił zorganizować w polsce prawdziwy geobusiness. to się powinno opatentować i sprzedawać - do czwartego świata. :-)
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
brawo bardzo ciekawa prezentacja, widziałem i gratuluję
 2 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS