wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-28| GIS, Mapy, Edukacja, Imprezy

Zaproszenie na Dzień Wydziału Nauk o Ziemi UMK

W programie jutrzejszego (29 maja) Dnia Wydziału znalazły się liczne atrakcje – m.in. prezentacja „Internetowego Atlasu Województwa Kujawsko-Pomorskiego” oraz mistrzostwa o Puchar Dziekana Wydziału w grach zespołowych.


Zaproszenie na Dzień Wydziału Nauk o Ziemi UMK

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.00 w Audytorium im. Profesora Rajmunda Galona. Poznany wtedy nazwisko kolejnego (po prezydencie Torunia Michale Zaleskim i sportowcu-olimpijczyku Ryszardzie Olszewskim) Sławnego Absolwenta Wydziału, którego portret zawieszony zostanie w tej Galerii.

Następnie nastąpi uroczyste uruchomienie aplikacji „Internetowy Atlas Województwa Kujawsko-Pomorskiego” – będzie to oficjalne zakończenie i przekazanie do wykorzystania projektu realizowanego przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na rzecz województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to wyjątkowa aplikacja, która w formie autorskich map przedstawia uwarunkowania przyrodnicze oraz procesy społeczno-gospodarcze zachodzące w województwie kujawsko-pomorskim. Składa się ona z 6 działów tematycznych, 140 kompozycji mapowych i ponad 360 map.

Kolejnym punktem programu będzie licytacja pięciu przedmiotów na rzecz Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” w Toruniu. W poprzednich dwóch latach na rzecz tego ośrodka zebrano kwotę ponad 3500 złotych. W tym roku będzie można licytować m.in. reprodukcję historycznej Mapy Świata z 1665 roku złożoną z 3000 puzzli oraz artystyczne zdjęcie z balonu biebrzańskich bagien.

W programie znalazło się także ogłoszenie wyników następujących konkursów: na najbardziej wymagającego i najbardziej sympatycznego wykładowcę wydziału, „Synoptyk Wydziału”, „Toruń – miejsca, których jeszcze nie znamy” oraz „Alternatywny szlak turystyczny po Toruniu”.

Na godzinę 15.00 zaplanowano wykład otwarty „Internetowy Atlas Województwa Kujawsko-Pomorskiego – kompendium wiedzy o regionie”, natomiast godzinę później na boisku Orlik przy akademikach rozpoczną się mistrzostwa sportowe o Puchar Dziekana Wydziału w grach zespołowych. O 20.00 koncert specjalny z okazji Dnia Wydziału w toruńskiej „Od Nowie” da zespołu Tortilla.

Zanim rozpoczną się właściwe uroczystości Dnia Wydziału, w godzinach 10.00-13.00 prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych w ramach akcji „Dwa wymazy i do bazy”.

Szczegółowy program

Mieczysław Kunz (Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu)


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS