wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-28| GIS, Teledetekcja, Firma

Nowa spółka zajmie się modelowaniem 3D na dużą skalę

Firmy Saab i DigitalGlobe ogłosiły powołanie przedsięwzięcia typu joint venture o nazwie Vricon. Ma ono dostarczać wysokorozdzielczych danych 3D dla rozległych powierzchni i jednocześnie w krótkim terminie.


Nowa spółka zajmie się modelowaniem 3D na dużą skalę <br />
Próbka danych Vricon dla fragmentu Syrii
Próbka danych Vricon dla fragmentu Syrii

Obie korporacje będą miały po 50% udziałów w nowym podmiocie. Saab ma wnieść do biznesu swoją technologię do przetwarzania zobrazowań do postaci modeli 3D. Z kolei wkładem DigitalGlobe będą ogromne zasoby wysokorozdzielczych zobrazowań satelitarnych pokrywające łącznie miliardy kilometrów kwadratowych. Poprzez Vricon firmy zaoferują system produkcji fotorealistycznych modeli 3D oraz numerycznych modeli terenu o niespotykanej dotąd produktywności. W pierwszej kolejności produkty te będą kierowane do odbiorców z branży obronnej, bezpieczeństwa oraz infrastrukturalnej.

– Powołanie Vricon to sytuacja typu win-win dla obu firm, gdyż zapewnia im długofalowy wzrost i osiągniecie istotnej przewagi nad konkurencją – mówi szef zarządu Vriconu Magnus Brege. – Dzięki połączeniu naszego największego na świecie archiwum zobrazowań satelitarnych i technologii 3D Saaba będziemy dostarczać dane 3D na niespotykaną dotychczas skalę – stwierdził Jeffrey R. Tarr, prezes DigitalGlobe. – Razem z DigitalGlobe wykorzystamy naszą rewolucyjną technologie dla zaspokojenia potrzeb odbiorców na całym świecie. Dzięki porozumieniu z tą korporacją wzmocnimy ponadto naszą pozycję w Stanach Zjednoczonych – dodaje Dan Jangblad z Saaba.

Źródło: DigitalGlobe, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
pewnie chodziło o miliony i nie w kilometrach, ale w metrach. A skoro te zasoby zbierali przez lata, to i miliardy metrów kwadratowych uwiecznić na zdjęciach mogli. inna sprawa, że fotografowali "to samo".:-)
 1 
odpowiedz zgłoś
miliardy km2 a wzór na powierzchnię kuli to 4*pi*R^2 zaiste miliardy...
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS