wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-27| GIS, Firma, Software

Esri Polska plany na przyszłość

Na dzisiejszym spotkaniu prasowym (Warszawa, 27 maja) firma Esri Polska zaprezentowała swoją strategię rozwoju. Spółka planuje skupić się na działalności związanej z dostarczaniem rozwiązań GIS dla sektora samorządów, administracji centralnej, bezpieczeństwa, infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej oraz nowej ofercie skierowanej do biznesu (Location Analytics).


Esri Polska plany na przyszłość <br />
Tomasz Galant, prezes zarządu Esri Polska (fot. DC)
Tomasz Galant, prezes zarządu Esri Polska (fot. DC)

Planowane przychody firmy za rok 2015 mają sięgnąć 32 mln zł, co stanowi wzrost o ponad 10% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na dobrą kondycję spółki wpływają m.in. wygrane przetargi dla Głównego Urzędu Statystycznego i Polskich Sieci Elektroenergetycznych (SIP dla PSE zostanie zbudowany z wykorzystaniem technologii Esri). Kluczowymi beneficjentami rozwiązań Esri Polska są firmy z sektorów: infrastruktury (27%), administracji samorządowej (26%), administracji centralnej i bezpieczeństwa (26%) oraz środowiska (10%). Platforma informatyczna ArcGIS firmy Esri wykorzystywana jest m.in. w takich instytucjach i przedsiębiorstwach, jak: Główny Urząd Geodezji i Kartografii (Geoportal 2), Energa-Operator SA, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (Geoportal Dolnego Śląska), GUS (Portal Geostatystyczny), Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej (Bank Danych o Lasach), czy w takich projektach, jak Informatyczny System Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK).

Strategia rozwoju Esri Polska zakłada, że platforma informatyczna ArcGIS będzie rozwijana w instytucjach i przedsiębiorstwach, jako centralna aplikacja wspierająca zarządzanie operacjami, procesy analityczne i podejmowanie decyzji biznesowych. Kierunek ten zakłada integrację systemu z innymi aplikacjami biznesowymi.
Esri Polska posiada również własne rozwiązania branżowe (GEOSECMA) np. dla firm wodociągowych. Elementy tego rozwiązania funkcjonują już w przedsiębiorstwach komunalnych, ale potencjał systemu pozwala na zintegrowanie wszystkich obszarów działalności gminy lub miasta. Dzięki wykorzystaniu mapy wspomagane są różnorodne aspekty działalności lokalnej, takie jak: wodociągi i kanalizacja, drogi i ulice, regulacje ruchu komunikacyjnego, użytkowanie gruntów, tereny zielone oraz place zabaw. Spółka chce także mocniej dotrzeć z ofertą do klientów z branży infrastrukturalnej (energetyka, telekomunikacja), gdzie rozwiązania GIS są wykorzystywane m.in. do paszportyzacji sieci. – Rozwiązania Esri pozwalają nie tylko na planowanie rozwoju sieci czy utrzymanie majątku sieciowego ale umożliwiają także przeprowadzanie pogłębionych analiz sieci, integrację z innymi systemami obecnie działającymi w firmie, generowanie raportów oraz tworzenie wizualizacji 3D, które dają nowe spojrzenie na infrastrukturę sieciową z uwzględnieniem kontekstu geograficznego – tłumaczy Leszek Konkel, dyrektor sprzedaży Esri Polska.


Od lewej: Leszek Konkel, dyrektor sprzedaży; Karol Sawicki, dyrektor Działu Rynku Biznesowego (fot. DC)

Rozwiązania do analizy, zarządzania i wizualizacji danych, z roku na rok zyskują coraz większą popularność. – Według naszych szacunków, rozwój rynku GIS w Polsce sięga 8%, co potwierdzają m.in. przychody Esri Polska przekraczające ten wskaźnik. W tym roku zanotowaliśmy kilkunastoprocentowy wzrost – mówi Tomasz Galant, prezes zarządu Esri Polska.
Potrzeba analizowania stale rosnącej liczby danych (Big Data) prowadzi do poszukiwania rozwiązań, które pozwolą na ich lepsze zrozumienie. Wizualizacja informacji i dodanie do nich kontekstu geograficznego umożliwia przedsiębiorstwom na zestawianie danych z wielu różnych źródeł. Przedstawione w ten sposób informacje odkrywają przed użytkownikami zupełnie nowe zależności.
Temat ten łączy się mocno z mobilnością dając możliwość badania zjawisk społecznych z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Zebrane w ten sposób dane geograficzne mogą służyć do lokalizacji miejsc użyteczności publicznej. Rozwiązania, zarezerwowane dotychczas tylko dla specjalistów, teraz dostępną są dla szeregowych pracowników czy osób odpowiedzialnych za rozwój biznesu. Celem Esri jest doprowadzenie do tego, aby każdy pracownik mógł korzystać z rozwiązań GIS, a dostęp do analiz i danych był w zasięgu trzech kliknięć na tablecie czy komputerze.

Źródło: Esri Polska


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
hehe naprawdę myślisz że podpuścisz kolejnych byłych / obecnych pracowników do zwierzeń działających na niekorzyść firmy ? Czy to kolejna reklama w stylu sprzedaży garnków tej czy innej firmy ?
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje!!! Dobra robota, ESRI Polska! Dobrze że macie nie tylko świetne rozwiązania, ale też dobre wyniki i przemyślaną strategię. Jest wielu byłych pracowników, których znam i którzy szanują tą firmę i zmiany jakie w niej zachodzą. A tak jak ktoś napisał wcześniej, sfrustrowani nieudacznicy wyrzuceni z firmy powinni się z tym pogodzić i zająć się sobą, a nie szkalowaniem innych.
 8 
odpowiedz zgłoś
Do Managera Zwrócono mi uwagę na Pana wpis. Ponieważ jestem jedynym z kadry menadżerskiej, który odszedł z EPl w ubiegłym roku, po Pańskim tekście łatwo domniemać o kogo chodzi. Nie życzę sobie obrzucania błotem na forum publicznym. Na krytykę był już czas i miejsce. Tak infantylne zachowanie nie licuje z godnością kogoś, kto mieni się Managerem. Z firmy odszedłem ze względu na odmienne podejście do strategii sprzedażowej. M. in. na mojej ?nieudolności? budowany jest obecnie sukces firmy. Kontrakty z klientami wymienionymi w artykule to efekt wieloletnich wysiłków, również moich i moich poprzedników. Jeśli zdenerwowały Pana ?dziwne linki?, to zapomina Pan, że nie muszę się nimi posiłkować. Dane o osiągnięciach firmy poznałem doskonale, a pamięć mi jeszcze dopisuje. Nie mam zwyczaju pisania anonimów, a tym bardziej ?hejtowania? na forach internetowych. Nie będę publicznie oceniał Esri Polska, nie jestem jej recenzentem. Obecny zarząd rozliczać będą klienci i właściciele firmy.
 2 
 21 
odpowiedz zgłoś
nie kolego moim zdaniem nieszczęściem jest brak janego określenia co należy zrobić i testów akceptacyjnych z prawdziwego zdarzenia, przez co przechodzą różne ciekawe kwiatki. Podstawa na można budować jest ok, problem polega na tym że się nie buduje. Niektóre portale za miliony wyglądają jak z tutoriali gdzie klikasz kilka godzin i masz. Tyle, że Ci którzy zamawiają o tym nie wiedzą. I zawsze słyszą że budżet za mały a mi im już tyle zrobiliśmy.
 5 
 4 
odpowiedz zgłoś
OK Soft pierwsza klasa, co do rozwiazan dedykowanych - to juz my - klienci sami sobie wybieramy integratora ktory na tym robi dla nas rozwiazanie. Ale tak dlugo jak dajemy kryterium najnizszej ceny tak dlugo integrator bedzie oszczedzal. Ustawa PZP to nieszczescie a drugie nieszczescie jak jej uzywamy w administracji.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
hmmm Obserwator masz rację za dużo tu sfrustrowanych "managerów" opisujących "kuchnię" firmy. Jeśli ktoś w kadrze zarządzającej był nieudolny to nie świadczy to dobrze o firmie w czasie gdy był w niej zatrudniony. Wystawiając taką opinię osobie wystawia opinię firmie i jego przełożonym w czasie kiedy w niej pracował. Zatrudnijcie sobie kogoś od PR. Nikt nie otrzymał pieniędzy za wygranie przetargu - pieniądze są za produkt. Jeśli tysiąc razy powtórzysz że soft jest najlepszy na świecie to nie zastąpi to zaspokojenia realnych potrzeb klienta. Pojawiają się ciekawe oprogramowania na świecie więc z tym najlepszym bym nie przesadzał.
 7 
 5 
odpowiedz zgłoś
Esri w Polsce Obserwuję zmiany w podejściu do GIS na świecie i muszę powiedzieć, że cieszy mnie to co widzę, czytając o Esri w Polsce. Nowe produkty, rozwiązania, podejście konsultacyjne, nowe rynki. Tak trzymać! Software sam się obroni - jest w końcu w swojej branży najlepszy na świecie. A frustraci zdarzają się wszędzie....
 7 
 4 
odpowiedz zgłoś
Prywatne firmy Owszem prywatne firmy sa. Wg materialow na stronie w centrali 75 % firm z Top500 listy Fortune. w Polsce takze sporo
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
A propo's Zwolniony za nieudolnosc kolega z bylej kadry managerskiej lepiej aby ze wstydu zamilkl. Bez niego mocno przyspieszylo :) zycze aby wreszcie po roku znalazl jakies wyzwania managerskie i byl szczesliwszy :) Co do dziwnych linkow - po prostu mozna sprawdzic KRS , za chwile beda tam wyniki za 2014 (prawie 20% wzrost przychodow, 100% wzrost Ebit) to fakty i powod do dumy Pracownikow. Dziekuje za wszystkie inne komentarze i pozdrawiam
 18 
 5 
odpowiedz zgłoś
wielka smuta Brak pomysłu na przyszłość i przerażenie w oczach. Połowa kadry merytorycznej w ciągu roku została zwolniona lub zwolniła się sama. Nowi książęta myślą, że komunikaty o zamiarach przysporzą sukcesu...To początek końca.
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
a prawda jest w necie http://goo.gl/5v2yvW dodajmy do tego 32 mln minus 10% w ubiegłym roku i zakładane 32 w przyszłym.
 6 
 2 
odpowiedz zgłoś
prywatna firma są i sobie radzą
 3 
odpowiedz zgłoś
tylko czy w naszych planach jest ESRI ? Plany to plany a do biznesu trzeba dwóch stron i jakości w produktach. Pozdrawiam,
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Firmy prywatne A czy są jakieś firmy prywatne które korzystają z platformy ESRI?
 2 
odpowiedz zgłoś
i no i Poznański GEOPOZ
 3 
odpowiedz zgłoś
15 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS