wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-27| GIS, Przetargi

Kto rozbuduje Portal Geostatystyczny?

Ponad 11 mln zł wyda Główny Urząd Statystyczny na rozbudowę Portalu Geostatystycznego o nowe funkcjonalności.


Kto rozbuduje Portal Geostatystyczny?

W postępowaniu wpłynęły dwie oferty. Prace za 11,68 mln zł wykona konsorcjum firm w składzie: Hewlett-Packard Warszawa, Esri Polska Warszawa oraz GeoTechnologies Wrocław. Zamawiający gotowy był przeznaczyć na realizację zamówienia 11,71 mln zł. Drugą ofertę w przetargu złożyła firma Comarch Polska Kraków (14,25 mln zł).

Przedmiotem zamówienia jest m.in.:
• usprawnienie i automatyzacja procesów przygotowania produktów statystycznych dla użytkowników końcowych (m.in. przygotowanie mapy tematycznej na bazie danych użytkownika, rozbudowa modułu zarządzania portalem informacyjnym, prezentacja danych statystycznych na urządzeniach mobilnych);
• usprawnienie i automatyzacja procesów związanych z administrowaniem systemem;
• dostosowanie Podsystemu Usług INSPIRE (zbiorów oraz usług danych przestrzennych) do opublikowanych, obowiązujących przepisów wykonawczych dyrektywy INSPIRE dla tematów danych przestrzennych, dla których prezes GUS jest organem wiodącym;
• opracowanie rozwiązań do spójnego, scentralizowanego procesu prowadzenia przestrzennych baz adresowych (statystycznych punktów adresowych oraz granic podziału statystycznego).

DC


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
właśnie dwaj pierwsi konsorcjanci wzięli - tego ostatniego i tylko on będzie pracował.
 1 
odpowiedz zgłoś
użyłem metody statystycznej - tak właśnie NIK liczy czy było gospodarnie.
odpowiedz zgłoś
GUS Ale GUS nie ma właśnie kasy na ten jeden etat :-) i tak się właśniedzieje. Ale swoją drogą czy jest on potrzebny?
 1 
odpowiedz zgłoś
podzieliwszy kwotę 11,71 miliona na 8000 miesięcznie za co można mieć w miarę dobrego specjalistę wychodzi że mógłby on robić za tą kwotę mapy tematyczne, usprawniać procesy i poprawić wszystkie te rzeczy przez 1463 miesiące czyli 121 lat. Obetnijmy 20 lat na sprzęt i oprogramowanie.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Żeby można było dla akcjonariuszy konferencję zrobić w drugim newsie;)
 1 
odpowiedz zgłoś
Dlaczego Januszu - DLACZEGO !? Przecież to wbrew głoszonym tezom i poglądom - DLACZEGO PYTAM !? bo też chcecie mieć swoje zabawki ???
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
wymyślą wszystko na czym można robić słomiane inwestycje. GUS nie da punktów GUGIK, GUGIK nie da GUS, więc wszyscy będą robić swoje bazy "bo muszom!". A co na to gminy? Nic, robią swoje bazy zgodnie z przepisami prawa:)
 1 
odpowiedz zgłoś
SPA Statystyczny punkt adresowy? :-) Czego to jeszcze nie wymyślą urzędnicy aby wydać kasę! Panie Kukiz ratuj, bo toniemy!!!
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
uśmiech i zdjęcie do dokumentów gotowe:)
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS