wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-22| GIS, Mapy

Polak nagrodzony w konkursie Esri

Interaktywna prezentacja kartograficzna wyników wyborów prezydenckich z 2010 roku wygrała w konkursie Esri Data Viz App Challenge.


Polak nagrodzony w konkursie Esri

Jej autorem jest Adam Niciński. Dzięki jego internetowej aplikacji można nie tylko zobaczyć wyniki wyborów sprzed 5 lat, ale także porównać je do rezultatów poprzedniego głosowania oraz do danych demograficznych i dotyczących stylu życia.

Konkurs Esri Data Viz App Challenge polegał na stworzeniu za pomocą oprogramowania ArcGIS efektownych, interaktywnych i wymownych internetowych aplikacji kartograficznych. Nagrodą dla zwycięzcy jest 10 tys. dolarów.

Pozostałymi laureatami konkursu Esri Data Viz App Challenge są aplikacje prezentujące światowy terroryzm oraz wyniki spisu powszechnego w USA.


JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
żenada z tą ciszą może podzielcie się szanowni geodeci po ile obwarzanki w Krakowie a bułki w Warszawie? za dużo tej ciszy. pozdrawiam
 1 
odpowiedz zgłoś
Pan Adam .... .... od ok. 10 miesięcy nie jest pracownikiem Esri Polska, a że profile na które wskazuje Google nie zostały zaktualizowane, cóż. Konkurs natomiast był od początku do końca niezależną inicjatywą Esri Inc.
 2 
odpowiedz zgłoś
A czy Pan Adam nie jest... .. (przez zupełny przypadek oczywiście), pracownikiem ESRI Polska? Wujek google daje jednoznaczną odpowiedź. Zazwyczaj osoby związane zawodowo z organizatorem nie mogą brać udziałów w konkursach :)) No ale..
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Aplikacja nie MAPA Aplikacja OK. Rozumiem, że wyłącznie aplikację nagrodzono tym workiem dolców. Jeśli chodzi o prezentację kartograficzną to jest bez sensu! W tytule prezydent, a w wynikach partie polityczne. Żadnego objaśnienia znaków. Brak nazw jednostek administracyjnych. Korelacja z danymi ludnościowymi jakoś nie wyszła, natomiast mapa objawia fantastycznie zależność preferencji konserwatywnych od religijności. EUREKA! Na szczęście za dwa dni całość nie będzie już tak politikalkorektnes.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
do I_PO_Bronku Przeczytaj może tekst napisany tłustą czcionką zaraz pod tytułem. O jakich wyborach jest tam mowa? Kolejny niedouczony z PISu, który nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafi.
 6 
 5 
odpowiedz zgłoś
plus za pomysł i chęci, ale ale... ale wielki minus za propagandę i manipulację, kandydatów było wielu więcej. Nie tylko ten Pan ze zdjęcia, po drugie co to znaczy w tytule "większość"? PBK przegrał I turę z kretesem bo był pewniakiem i na takiego kreowały go media. Niestety dla niego wyszedł na ulicę i okazał się medialną wydmuszką. Mapa nie obejmuje głosów z zagranicy. Mapa nie pokazuje innych kandydatów np. fenomenu Pana Kukiza, który namieszał bez wielkiej kasy z budżetu czyli naszych podatków! Panu Kukizowi nie sprzyjały media. Jedynie ludzie, internet i wolność! Zatem można postawić parę pytań. Czy ESRI Polska oficjalnie wspiera Sztab PBK? Dlaczego ESRI dało sobie nagrodę tzn. swojemu pracownikowi z ESRI Polska?
 11 
 8 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS