wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-05-23| GIS, Mapy, Teledetekcja, Software

Lepsze widoki 3D w Global Mapperze

Najnowsza wersja oprogramowania GIS-owego Global Mapper oferuje m.in. obsługę nowych formatów danych przestrzennych oraz udoskonalone narzędzia do wizualizacji 3D.


Lepsze widoki 3D w Global Mapperze

Moduł 3D Viewer wzbogacono o oś obrotu, co pozwala lepiej kontrolować sposób prezentacji danych w trzech wymiarach. Z kolei wprowadzony w poprzednim wydaniu „tryb przelotu” (3D fly-through) teraz oferuję opcję jednoczesnej prezentacji na mapie 2D miejsca, nad którym „leci” właśnie użytkownik.

Jedną z mocniejszych stron Global Mappera jest duża liczba obsługiwanych formatów danych przestrzennych. Od wersji 16.2 jest ich jeszcze więcej. Program pozwala korzystać np. z formatów Unity RAW/JPG oraz GGM Gravity Grids, a ponadto poprawiono obsługę modeli 3D zapisanych w formacie SketchUp.

Zmiany nie ominęły także Modułu LiDAR do przetwarzania danych ze skanowania laserowego. Wzbogacono go o obsługę danych z bliskiej podczerwieni, co pozwala wykorzystać chmurę punktów np. do wyliczania wskaźników NDVI czy NDWI.

Źródło: BMG, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt