wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-20| GIS, Mapy, Software

Trójwymiarowe nowości w ArcGIS

Flagowy produkt Esri, pakiet ArcGIS, dostępny jest już w wersji 10.3.1. Wśród najważniejszych nowości producent wymienia narzędzia smart mapping oraz możliwość prezentacji opracowań 3D w przeglądarce internetowej.


Trójwymiarowe nowości w ArcGIS

Smart mapping to innowacyjne podejście to tworzenia map, które od marca br. jest dostępne w usłudze ArcGIS Online. Wraz z premierą ArcGIS 10.3.1. z funkcji tych można korzystać również przez Portal for ArcGIS (część oprogramowania ArcGIS Server). Ideą smart mapping jest umożliwienie użytkownikom szybkiego tworzenia map, które będą jednocześnie użyteczne i atrakcyjne pod względem wizualnym. Oprogramowanie analizuje więc dane przeznaczone do wizualizacji i automatycznie sugeruje sposób ich prezentacji, w tym kolory elementów mapy czy podział klas.

Druga nowość to możliwość udostępniania trójwymiarowych wizualizacji w przeglądarce internetowej. Dotychczas można było to robić za pomocą usługi ArcGIS Online, teraz podobna funkcja dostępna jest również z poziomu ArcGIS for Server oraz Portal for ArcGIS. W ten sposób prezentacje 3D mogą być udostępniane zarówno wewnątrz instytucji dla uprawnionych użytkowników, jak i publicznie.

Kolejnym ważnym udoskonaleniem dotyczącym obsługi trójwymiarowych danych jest możliwość hostowania złożonych modeli 3D za pomocą ArcGIS for Server wraz z Portal for ArcGIS. Udostępniane w ten sposób reprezentacje budynków, zieleni czy innych obiektów mogą być wyświetlane w aplikacji desktopowej ArcGIS Pro, a także w Portal for ArcGIS czy ArcGIS Online.

Oprócz tego ArcGIS 10.3.1 oferuje wiele poprawek i udoskonaleń – zarówno w produktach desktopowych, jak i serwerowych. Ich pełną listę można znaleźć na stronie Esri.

Źródło: Esri, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS