wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-19| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje

Pierwszy nabór w Programie Polska Cyfrowa zakończony

W ramach naboru wniosków o dofinansowanie projektów dla działania 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) złożono 39 wniosków o dofinansowanie projektów na łączną kwotę ponad 2,7 mld złotych. Nie zabrakło wśród nich projektów związanych z geodezją.


Pierwszy nabór w Programie Polska Cyfrowa zakończony

Pierwszy konkurs POPC dotyczący udostępniania e-usług dla obywateli i przedsiębiorców uruchomiono w grudniu 2014 r., a nabór wniosków zakończył się 8 maja. Jego budżet to ponad 945 mln zł z, które pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

Działanie 2.1 POPC umożliwia finansowanie dwóch typów inwestycji na lata 2014-20:
• typ I – tworzenie lub rozwój e-usług publicznych dla obywateli lub przedsiębiorców,
• typ II – tworzenie lub rozwój usług wewnątrzadministracyjnych, niezbędnych dla funkcjonowania e-usług publicznych.

Złożone wnioski o dofinansowanie projektów należą do obu tych typów. W trakcie oceny będzie sprawdzane m.in., na ile ich wdrożenie skróci czas potrzebny na realizację różnych typów spraw i ułatwi kontakt klienta z urzędem bez opuszczania domu bądź miejsca pracy.

Zgodnie z zapowiedziami do konkursu zgłoszono również projekty Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii o łącznej wartości blisko 430 mln zł:
• K-GESUT – Krajowa baza danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu, kwota wydatków kwalifikowanych – 87,138 mln zł;
• ZSIN – budowa Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (faza II), 152,953 mln zł;
• Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej, 189,614 mln zł.

Własny projekt związany z GIS-em zgłosił ponadto Urząd Morski w Słupsku. Przedsięwzięcie pod nazwą „Budowa infrastruktury informacji przestrzennej w administracji morskiej” ma kosztować 8,372 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A następna ocena społeczna będzie na jesieni :)
odpowiedz zgłoś
ocena społeczna? żart! pierwsza ocena społeczna tego co się dzieje w kraju już w tą niedzielę. Można pogonić separatystów
odpowiedz zgłoś
ocena społeczna Czy udostępnione zostaną narzędzia oceny społecznej tych projektów?
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS