Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-19| GIS, Edukacja

II stopień geoinformacji wkrótce na Uniwersytecie Łódzkim

Uniwersytet Łódzki od nowego roku akademickiego uruchamia nowe kierunki studiów, w tym m.in. studia magisterskie z geoinformacji.


II stopień geoinformacji wkrótce na Uniwersytecie Łódzkim

Dotychczas (od 2013 r.) uczelnia prowadziła w tym zakresie tylko studia licencjackie. 5 maja ruszyła natomiast rekrutacja na studia II stopnia. Zajęcia mają ruszyć w październiku.

Kierunek studiów II stopnia geoinformacja prowadzony będzie na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego przy współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki. Jak czytamy na stronie uczelni, jest on przeznaczony dla absolwentów studiów licencjackich zainteresowanych zaawansowanym wykorzystaniem systemów informacji geograficznej w pracy zawodowej zarówno w firmach, jak i urzędach czy instytucjach edukacyjnych. Ideą studiów jest przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących podstawowych i zaawansowanych technologii związanych z szeroko rozumianym GIS-em. Kurs daje wykształcenie na poziomie ogólnoakademickim o dużym potencjale wykorzystania w praktyce i oferuje zaawansowaną wiedzę i umiejętności z problematyki: pozyskiwania, wizualizacji i analizy danych przestrzennych zarówno wektorowych, jak i rastrowych, programowania na potrzeby GIS oraz baz danych (języka SQL). Studia zapewniają również wiedzę z geografii, matematyki i informatyki w zakresie niezbędnym do zrozumienia oraz analizy i modelowania problemów przestrzennych oraz znajomość specjalistycznych narzędzi informatycznych. Wybranie przez studentów grupy przedmiotów fakultatywnych daje możliwość uzyskania specjalności Analityk GIS.

Studia obejmują różnorodne zajęcia typu akademickiego: wykłady, seminaria, ćwiczenia oraz zajęcia komputerowe. Szczególny nacisk w procesie kształcenia położony będzie na rozwijanie umiejętności analiz przestrzennych, logicznego myślenia, biegłego wykorzystania narzędzi GIS i korzystania z literatury przedmiotu.

Źródło: UŁ, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS