wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-19| GIS, Edukacja

II stopień geoinformacji wkrótce na Uniwersytecie Łódzkim

Uniwersytet Łódzki od nowego roku akademickiego uruchamia nowe kierunki studiów, w tym m.in. studia magisterskie z geoinformacji.


II stopień geoinformacji wkrótce na Uniwersytecie Łódzkim

Dotychczas (od 2013 r.) uczelnia prowadziła w tym zakresie tylko studia licencjackie. 5 maja ruszyła natomiast rekrutacja na studia II stopnia. Zajęcia mają ruszyć w październiku.

Kierunek studiów II stopnia geoinformacja prowadzony będzie na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego przy współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki. Jak czytamy na stronie uczelni, jest on przeznaczony dla absolwentów studiów licencjackich zainteresowanych zaawansowanym wykorzystaniem systemów informacji geograficznej w pracy zawodowej zarówno w firmach, jak i urzędach czy instytucjach edukacyjnych. Ideą studiów jest przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących podstawowych i zaawansowanych technologii związanych z szeroko rozumianym GIS-em. Kurs daje wykształcenie na poziomie ogólnoakademickim o dużym potencjale wykorzystania w praktyce i oferuje zaawansowaną wiedzę i umiejętności z problematyki: pozyskiwania, wizualizacji i analizy danych przestrzennych zarówno wektorowych, jak i rastrowych, programowania na potrzeby GIS oraz baz danych (języka SQL). Studia zapewniają również wiedzę z geografii, matematyki i informatyki w zakresie niezbędnym do zrozumienia oraz analizy i modelowania problemów przestrzennych oraz znajomość specjalistycznych narzędzi informatycznych. Wybranie przez studentów grupy przedmiotów fakultatywnych daje możliwość uzyskania specjalności Analityk GIS.

Studia obejmują różnorodne zajęcia typu akademickiego: wykłady, seminaria, ćwiczenia oraz zajęcia komputerowe. Szczególny nacisk w procesie kształcenia położony będzie na rozwijanie umiejętności analiz przestrzennych, logicznego myślenia, biegłego wykorzystania narzędzi GIS i korzystania z literatury przedmiotu.

Źródło: UŁ, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do jj. Jeśli jak twierdzisz, ci specjaliści faktycznie mogą tworzyć dane do mapy (a może nawet i samą mapę) gps samochodowego to faktycznie jest zapotrzebowanie na takich fachowców. Uczcie się więc pilnie dzieciaczki nie chcę wjechać w jaką nieprzejezdną drogę.
odpowiedz zgłoś
mam nadzieję że czasem używasz GPS samochodowego. Ludzie z takimi specjalizacjami tworzą do niego dane. Wiesz rozumiesz algorytmy, topologia, bazy danych, analiza jakości. Takie tam .... ;). Na poważnie daj ludziom popełniać ich własne błędy nawet jeśli uważasz że się sparzą. A nuż wezmą i wszystkich zadziwią.
 2 
odpowiedz zgłoś
Kolejna geło szkoła. Kolejna fabryka bezrobotnych. Dobre dla naiwnych dzieciaków. Ciekawe co sobie myśli taki Anglik jak młody wykształcony Polak przyjeżdża do niego robić za fizola.
odpowiedz zgłoś
jak uruchamia od nowego roku to nie nie ma możliwości sprawdzenia czy jest po tym praca. Kwestia wykonania analizy przez kandydatów. Nie bawmy się w przedszkole.
odpowiedz zgłoś
A praca po tym jest? Wątpię.
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS