wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-18| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Przetargi, Instytucje

GUGiK zamawia z wolnej ręki

Główny Urząd Geodezji i Kartografii informuje o zamiarze zawarcia trzech umów o łącznej wartości ponad 4 mln zł w trybie z wolnej ręki.


GUGiK zamawia z wolnej ręki

2,525 mln zł Urząd chce przeznaczyć na „rozbudowę systemu Geoportal w kontekście stworzenia Systemu PZGiK”. Prace wykona firma GeoTechnologies z Wrocławia. Będzie to zamówienie uzupełniające przewidziane w umowie, jaką GUGiK podpisał z tą spółką w sierpniu zeszłego roku. Jego przedmiotem jest świadczenie usług asysty technicznej i konserwacji oraz rozbudowa Systemu PZGiK.

Z wolnej ręki GUGiK zamierza zlecić również kontrolę jakości bazy danych obiektów topograficznych. Umowa o wartości 973 tys. zł ma być podpisana z warszawską spółką Plan SA. Podobnie jak w poprzednim przypadku, również i tu będzie to zamówienie uzupełniające przewidziane w kontrakcie z grudnia 2012 roku.

Takie samo uzasadnienie wyboru procedury „z wolnej ręki” dotyczy usług doradczo-konsultingowych dla projektów Geoportal 2 i TERYT 3. Za 547 tys. zł prace ma wykonać firma Infovide-Matrix SA. Prace doradcze mają dotyczyć m.in.: modyfikacji i utrzymania systemu Geoportal 2, Uniwersalnego Modułu Mapowego, narzędzi do harmonizacji, edytora i walidatora metadanych, systemu zarządzania PRG, aplikacji do prowadzenia EMUiA oraz narzędzi do kontroli jakości, a także opracowania jednolitego modelu jakości dla danych EMUiA i PRG oraz określenia dopuszczalnych wskaźników jakości.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
GUGiK Rozwiązać to towarzystwo wzajemnej adoracji. Naszej branży nie jest potrzebna ta instytucja, to szkodniki a pieniądze przeznaczyć na modernizację egib to się przyda całemu społeczeństwu.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
dobry skrót GUPIK
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
ggk to obecnie Główny Urząd Przetargów i Kartografii. Geodezji tam nie ma, więc im szybciej im ją zabierzemy tym lepiej.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS