wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-15| Geodezja, GIS, Firma, Przetargi

Kto wesprze gminy w prowadzeniu ewidencji adresów?

Do przetargu GUGiK-u na wsparcie gmin w zakresie utworzenia i prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów wpłynęło 9 ofert. Dziś (15 maja) nastąpiło ich otwarcie.


Kto wesprze gminy w prowadzeniu ewidencji adresów?

Zamówienie podzielono na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje wsparcie gmin w zakresie utworzenia i prowadzenia EMUiA, w tym m.in.:
• zamówienie podstawowe (budżet GUGiK: 1,175 mln zł) – przeprowadzenie rekrutacji gmin; przeprowadzenie instruktaży przystanowiskowych z obsługi aplikacji EMUiA i wykorzystania danych adresowych wraz z wykonaniem prac konfiguracyjnych aplikacji EMUiA; wsparcie gmin w weryfikacji i aktualizacji bazy EMUiA; przeprowadzenie zdalnych instruktaży; świadczenie usługi pomocy technicznej dla użytkowników aplikacji EMUiA.
• zamówienie opcjonalne (budżet GUGiK: 1,144 mln zł) – zadania wyszczególnione w zamówieniu podstawowym oraz opracowanie skryptu „Dobre praktyki w prowadzeniu EMUiA”; świadczenie usług asysty powdrożeniowej.

Swoje oferty w tej części złożyły (w kolejności od najtańszej) firmy:
• SmallGIS Kraków, 1,839 mln zł, deklarowana liczba roboczogodzin na gminę: 160,
• OPEGIEKA Elbląg, wartość 2,201 mln zł, 50 roboczogodzin;
• OPGK Kraków, 2,250 mln zł, 40 roboczogodzin;
• Instytut Badań i Innowacyjnych Technologii z Poznania, 2,800 mln zł, 40 roboczogodzin.

Przedmiotem części drugiej jest monitoring wsparcia gmin w zakresie utworzenia i prowadzenia EMUiA, w tym m.in.:
• zamówienie podstawowe (budżet GUGiK: 196 tys. zł) – monitoring przeprowadzenia instruktaży przystanowiskowych; monitoring wsparcia gmin w weryfikacji i aktualizacji bazy EMUiA; monitoring przeprowadzenia instruktaży zdalnych,
• zamówienie opcjonalne (budżet GUGiK: 184 tys. zł) – zadania wyszczególnione w zamówieniu podstawowym oraz świadczenie usług asysty powdrożeniowej.

Swoje oferty w tej części złożyły (w kolejności od najtańszej) firmy:
• Plan SA Warszawa, 295 tys. zł, udział wykonawcy w instruktażach przystanowiskowych: 32% instruktaży;
• ProGea Consulting Kraków, wartość 320 tys. zł; 16% instruktaży;
• WPG SA, 355 tys. zł, 16% instruktaży;
• ADHD Event Agency Warszawa, 451 tys. zł., 1% instruktaży;
• OPGK Olsztyn, 467 tys. zł, 20% instruktaży.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
to nie problem projektów A zepsucia wtórnego osób, które w tej chwili nie potrafią już robić nic innego. Projekty same z siebie są narzędziami do realizacji celów. Gorzej, jak zaczynają służyć samym sobie. Kolejne służą do naprawy poprzednich bo nie potrafiono ich dopilnować, wyegzekwować, a do tego źródełko unijne jeszcze coś skapnie. Wykonawcy biorą za pół ceny to i kasa zostaje, więc można dowalić kolejny projekt. Dziś trzy zamówienia z wolnej ręki. kontrola BDOT od 2012 i dalej trwa. Tworzą bdot, kontrolują, aktualizują, kontrolują i tak dalej... a sępy się zlatują
odpowiedz zgłoś
to jak z PO Pewne osoby zasiedziały się na stołkach i dla odświeżenia czas na zmiany - to samo mamy na mazowszu - parafrazując Franza Mauera - "czasy się zmieniają, a Pan ciągle robi projekty" :)
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
mam nieodparte przeczucie że skończyła się era obiecywania, a zacznie się era rozliczania. Szkoda, że Pan Kazimierz przez własne zaślepienie dał się wrzucić na minę swoim własnym doradcom.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Rozważny powrót Czy w takim razie idąc za ciosem gugik nie powinien również uruchomić projektu na wdrożenie systemu PODGIK i rekrutację powiatów? W końcu we wszystkich powiatach działają póki co inne systemy, a jakoś uzasadnić potrzebę wdrożenia trzeba. Tymbardziej, że Pan Bujakowski osobiście obiecał system w maju 2014 w miesięczniku Geodeta w artykule rozważny powrót.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Gminy , w tym zakresie, nie potrzebują wsparcia. Narzędzie firmy G spełnia nasze oczekiwania. Gugik musi znaleźć inne uzasadnienie swoich decyzji. A swoją drogą, to raczej właśnie Gugik sobie nie radzi, tylko jak mu pomóc?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
od lat wiadomo że biznes będzie sprawniejszy od urzędniczego betonu. Po co więc urzędniczy beton pakuje się na rynek komercyjny? Może potrzebna polaryzacja. Firmy prywatne sporządza prawo, a gugik będzie tworzył systemy. 25 lat wolnej Polski robi swoje.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
i powinien polegać że coś na końcu działa a nie że powinno działać. Tym się różni biznes prawdziwy od buraczanego.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Biznes na tym polega, że "można" i "warto".
odpowiedz zgłoś
P.Izdebski wskórał wiele jak dla mnie liczy się to,że pokazał że MOŻNA i że WARTO a przy okazji uwidocznił jak żenujący jest gugik z ggk na czele
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
Podbierać klientów! Dobre!
odpowiedz zgłoś
Co do zapotrzebowania Myśle ze glowne zapotrzebowanie to ma GUGiK, bo może sobie projekciki robic i kasą zarzadzac. A jak masz kasę to jestes gość. A p.Izdebski protestował, protestował i nic nie wskórał. GUGiK zrobił co chciął, a teraz wynajmuje firmę, która za prawie 2 miliony będzie mu klientów podbierać.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Jadźka, pomóc Ci ? Nie dam se radę! Jak chcesz to Ci pomogę. Nie, nie trzeba - No to Ci pomogę....
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
wiedza lepiej czego chcemy:) A czy są jakieś zgloszenia pisma ankiety ze gminy szukają wsparcia? Co było podstawą stworzenia projektu czyje zapotrzebowanie gmin czy może gugik? jak GUGiK opublikuje takie dane to utnie spekulacje, bo na razie wyglada to jak ratowanie dwóch nieudanych projektów i szukanie pracy dla dużych firm.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
Adresy Coś drogo nas te adresy kosztują. Mam tez wrazenie, że adresy stały się podstawowymi danymi geodezyjnymi.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
do omeg Pewnie chcieli, ale niestety firma na G jak widać nie złożyła oferty.
 1 
odpowiedz zgłoś
@omeg dobry pomysł, ale wtedy nie można by było już na tym nowych projektów robić. teraz jest wsparcie przystanowiskowe, nastepny bedzie na wsparcie zdalne, potem na ...... Póki Unia płaci, Polak kasę weźmie.
 1 
odpowiedz zgłoś
to powinni wynająć jedną taką firmę na G z Warszawy, które zrekrutowała 1300 gmin, ma doświadczenie:)
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
! tzn. odbierać Geo-systemowi czyli szukać naiwnych
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
przeprowadzenie rekrutacji gmin, sedno tego przetargu
 1 
odpowiedz zgłoś
19 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS