wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-15| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje

Ząbkowicki geoportal również z modułem dla geodetów

W związku z wdrożeniem nowego systemu informatycznego w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Ząbkowicach Śląskich uruchomiono nowy powiatowy geoportal.


Ząbkowicki geoportal również z modułem dla geodetów
Serwis działa w technologii WebEWID firmy Geomatyka Kraków. Pozwala każdemu użytkownikowi na przeglądanie danych graficznych i opisowych z bazy ewidencji gruntów i budynków (za wyjątkiem danych osobowych władających i powierzchni działek). Dla grup zawodowych rzeczoznawców majątkowych, komorników i geodetów stworzono natomiast możliwość obsługi internetowej, która znacznie skróci i uprości proces dostępu do niezbędnych informacji. Serwis ma ponadto znacznie usprawnić pracę urzędników w samorządach.

Lista większości geoportali polskich samorządów znajduje się na Geoforum.pl w zakładce Geodane

Źródło: SP w Ząbkowicach Śl., JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
re:GEOPORTAL I to jest, proste i łatwe, nawet szybko działa przez gsm. Jeszcze gesut udostępniony. Może w końcu inne powiaty pójdą po rozum do głowy i zaczną w końcu udostępniać dane tak jak powinni zgodnie z IIP.
odpowiedz zgłoś
GEOPORTAL Dla porównania portal konkurencji Ewida: http://olesno.giportal.pl/ U mnie działa też na tablecie z androidem.
 1 
odpowiedz zgłoś
Materiały. A co można pobierać, że wszyscy są tacy zadowaleni?
 2 
odpowiedz zgłoś
geo brak certyfikatu w dzisiejszych czasach to brak skończenia swojej roboty. Albo jest SSL i certyfikat albo nie ma go wcale. Konieczność wystawienia ułsug sieciowych wynika z prawa konkretnie ustawy o IIP z 2010 roku. I tu nikt łaski nie robi. I geodeci komornicy rzeczoznawcy oraz co najważniejsze zwykli ludzie mogą wtedy przeglądać sobie dane w swoim oprogramowaniu. Więc panie Jacku trzeba kilka spraw w końcu dopracować.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
geoportal Specem od geoportali za miliony to jest GUGiK, jak chcecie takie to trzeba walić do GGK pewno coś wykombinuje, tylko po co nam ładne nikomu niepotrzebne obrazki. WebEwid został stworzony po to żeby przeglądać dane PZGiK. Żeby geodeci, rzeczoznawcy, komornicy mogli w łatwy, prosty sposób przeglądać dane tam zgromadzone, tu nie chodzi o fajerwerki. Działam w wielu podgikach które posiadają oprogramowanie Geomatyki z Krakowa i jestem mega zadowolony, ułatwia to prace, upraszcza zgłoszenie prac i pobieranie materiałów.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
SSL Nie rozumiem w czym problem z ssl. https://zabkowicki.webewid.pl/is/ - certyfikat wystawiony przez DOMENY.PL DV Certification Authority wazny do 10.08.2016
 2 
odpowiedz zgłoś
no to w końcu co? To połączenie jest niezaufane Program Firefox został poproszony o nawiązanie bezpiecznego połączenia z serwerem 83.17.109.154, ale nie można potwierdzić bezpieczeństwa tego połączenia. Zwykle podczas nawiązywania bezpiecznych połączeń witryny dostarczają zaufanych informacji o tożsamości, dowodząc w ten sposób, że użytkownik łączy się z właściwym serwerem. W przypadku tej strony tożsamość nie może być jednak zweryfikowana.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
ah te mapy ewida jakbym oglądał negatyw:)
 1 
odpowiedz zgłoś
portal Chyba ktoś Wam robi sabotaż. Teraz adres jest wpisany ze spacją na końcu i znów się nie włącza...
 2 
odpowiedz zgłoś
portal Niestety autor źle napisał adres do portalu... https://zabkowicki.webewid.pl/
 2 
odpowiedz zgłoś
testy - Firefox - "WebEWID. Trwa ładowanie..." - od 20 min, - Chrome - "WebEWID. Trwa ładowanie..." - od 20 min... ciekawe za ile to cudo .....???
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
usługi i SIP-y WMS/WFS - nie sądzę to tylko bardzo skromna przeglądarka danych PZGiK de facto jedno z rozszerzeń TurboEWIDA, generalnie u mnie się w ogóle nie odpala, trudno tutaj mówić o geoportalu czy węźle IIP z prawdziwego zdarzenia, ciekawe czy taki sam pseudo SIP zostanie wdrożony w Lublinie ...? zaraz zaraz z tego co pamiętam już powinno chyba być zakończenie projektu w Lublinie, ciekaw jak będzie wyglądać ich serwis publicznych czy też tylko skromny WebEWID ???
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
WMS/WFS jest? Czy dalej portale za miliony złotych nie realizują podstawowych zapisów ustawy o IIP z 2010r?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
13 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS