wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-13| GIS

Platforma ProCAD pomoże przeprowadzić konsultacje społeczne

Z początkiem maja firma ProCAD uruchomiła bezpłatną platformę internetową do prowadzenia konsultacji społecznych – e-konsultacjespoleczne.pl. Usługa kierowana jest do urzędów miast i gmin, które potrzebują w szybki i łatwy sposób zebrać opinie od swoich mieszkańców.


Platforma ProCAD pomoże przeprowadzić konsultacje społeczne

– Od blisko 10 lat współpracujemy z polskimi gminami wdrażając rozwiązania GIS. W ostatnim roku w trakcie rozmów z gminami coraz częściej zaczęła wypływać kwestia zwiększenia udziału mieszkańców w procesie podejmowania decyzji oraz ułatwienia dostępu do informacji publicznej. Stąd pomysł na przygotowanie naszej bezpłatnej platformy – mówi Janusz Szczęśniak, wiceprezes ProCAD.

Platforma umożliwia stworzenie pojedynczej konsultacji w kilku prostych krokach, w niespełna 5 minut. W razie wątpliwości dostępna jest wideo pomoc, która szybko wytłumaczy sposób działania poszczególnych funkcji. Każdą konsultację można dowolnie dostosować: ustalić ramy czasowe, w których będzie ona aktywna, dodać galerię, pliki do pobrania, uruchomić moderowane forum dyskusyjne i, co najważniejsze, zadać dowolną liczbę pytań. Po jej zakończeniu platforma sama przestawi wyniki ankiet.

– e-konsultacjespoleczne.pl to kolejne narzędzie, które pomoże gminom wspierać rozwój swoich e-usług – podsumowuje Janusz Szczęśniak.

Źródło: ProCAD


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
konsultacje Bardzo dobry pomysł, tylko jak zwykły obywatel ma się dowiedzieć że w jego gminie są prowadzone konsultacje społeczne, zwykle trwa to od kilku dni do kilku tygodni. Popieram pomysł żeby każdy mieszkaniec mógł się wypowiadać na różne tematy, życzyłbym sobie tylko tego żeby głos społeczeństwa lokalnego był brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Skoro można to wprowadzić na obszarze gminy to czy firma ProCAD mogłaby pomyśleć nad rozwiązaniem np dla Urzędu Marszałkowskiego lub wręcz rozwiązanie dla referendów ogólnokrajowych. Mam pomysł aby powstała platforma konsultacji społecznych na której każdy kto chce brać czynny udział we współdecydowaniu logowałby się wpisując miejsce zamieszkania a następnie przychodziłaby do niego informacja że dla jego lokalizacji jest dostępna do wypełnienia ankieta konsultacji.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS