wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-05-13| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Siódme miasto na Ukosne.pl

Na stronie Ukosne.pl tarnowska firma MGGP Aero uruchomiła serwis ze zdjęciami ukośnymi Kielc. To już siódma lokalizacja, dla której dostępne są tego typu dane wraz z funkcjami pomiarów.


Siódme miasto na Ukosne.pl

Zdjęcia pochodzą z jednego z pierwszych projektów, jakie wykonano w Polsce w technologii zdjęć ukośnych. Miało to miejsce w 2011 roku. W ramach zadania opracowano m.in. ortofotomapę o rozdzielczości 5 cm i klasyfikację chmury punktów z lotniczego skaningu laserowego o gęstości 20 pkt/m kw.

– Rola zdjęć ukośnych jest nieoceniona we wszystkich wydziałach odpowiedzialnych za obszar inwestycyjny. Przede wszystkim są pomocne w analizie przestrzennej. Na ich podstawie określana jest część podstawowych parametrów tj. geometria dachów na analizowanym obszarze, wysokości elewacji, liczba kondygnacji. W związku z tym na co dzień wykorzystywane są w postępowaniach administracyjnych dotyczących określenia warunków zabudowy, jak również przy tworzeniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Zdjęcia przydają się także w zarządzaniu zielenią miejską, gospodarce nieruchomościami i przy planowaniu inwestycji miejskich– mówi Anna Dwurnik, inspektor w Referacie Architektury i Budownictwa, członek zespołu ds. MSIP UM Kielce.

Źródło: MGGP Aero


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt