wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-08| GNSS, Geodezja, GIS, Software

Hemisphere prezentuje nowy silnik RTK

Szybsza inicjalizacja, wiarygodne wyznaczanie pozycji przy długich wektorach bazowych, skuteczna praca w trudnych warunkach pomiarowych – tym ma wyróżniać się Athena, nowy silnik do pomiarów RTK przeznaczony dla odbiorników satelitarnych marki Hemisphere GNSS.


Hemisphere prezentuje nowy silnik RTK

Rozwiązanie wyróżnia:
• krótki czas inicjalizacji pomiarów, tj. poniżej 15 sekund przy wiarygodności powyżej 99,9%;
• skuteczne wyznaczanie pozycji w trudnych warunkach pomiarowych – testy wykazały, że w porównaniu z najlepszymi konkurencyjnymi produktami dostępnymi na rynku technologia Athena oferuje nawet o 50% lepszą wydajność pomiaru;
• wysoka stabilność wyznaczania pozycji przy długich wektorach bazowych;
• zachowanie dokładności pomiaru nawet przy wysokiej aktywności jonosferycznej.

– Miałem okazję testować technologię Athena zarówno w umiarkowanych, jak i w trudnych warunkach pomiarowych. Jestem pod wrażeniem jej wydajności oraz tego, jak wypada w porównaniu z innymi odbiornikami GNSS czołowych marek. Athena stanowi ogromny krok naprzód w ewolucji firmware’u Hemisphere GNSS, dorównując najlepszym rozwiązaniom na rynku lub nawet je przewyższając – mówi Andy Carbognin z firmy Vecto Geomatics.

– Firma Carlson Software przeprowadziła wyczerpujące testy silnika Athena w odbiorniku Carlson BRx5. Rozwiązanie to zapewnia precyzyjne, wiarygodne i powtarzalne wyznaczanie pozycji. Athena dorównuje konkurencyjnym, testowanym przez nas rozwiązaniom lub je przewyższa. Szczególne wrażenie zrobiła na nas wydajność tej technologii podczas pomiarów przy długich wektorach i przy ograniczonej widoczności nieba – mówi Butch Herter, dyrektor Carlson Software odpowiedzialny za testowanie hardware’u.

Technologia Athena ma być dostępna we wszystkich produktach Hemisphere GNSS oferujących pomiar RTK, takich jak odbiorniki A325, R330, S320 czy VS330.

Źródło: Hemisphere GNSS, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS