wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning ułatwi modernizację statku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-05-06| Teledetekcja

O przetwarzaniu danych hiperspektralnych na zebraniu Komisji Geoinformatyki

13 maja w siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie odbędzie się organizowane przez Komisję Geoinformatyki seminarium naukowe, na którym dr Ewa Głowienka-Mikrut z WGGiIŚ AGH wygłosi referat nt. „Analiza porównawcza metod przetwarzania danych hiperspektralnych o różnicowanej rozdzielczości”.


O przetwarzaniu danych hiperspektralnych na zebraniu Komisji Geoinformatyki <br />
fot. Wikipedia/Pawel Swiegoda
fot. Wikipedia/Pawel Swiegoda

Na seminarium zostanie przedstawiona analiza metod przetwarzania danych hiperspektralnych (obrazowych i nieobrazowych), ukierunkowana na uzyskanie optymalnego algorytmu przygotowania danych do etapu ekstrakcji informacji tematycznej.

W ramach badań przeanalizowano wpływ przetwarzania wstępnego jako jeden z kluczowych etapów przygotowania danych hiperspektralnych. W badaniu uwzględniono wszelkiego rodzaju szumy i zakłócenia, powodujące obniżenie dokładności klasyfikacji, a tym samym „zafałszowanie” wyników analiz. Ponadto, przeprowadzono m.in. szereg działań zmierzających do sprawdzenia jak redukcja liczby kanałów obrazu hiperspektralnego Hyperion wpływa na dokładność klasyfikacji tradycyjnej i klasyfikacji dedykowanej obrazom hiperspektralnym.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.30. Wstęp wolny.

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt