wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-04| Mapy, Przetargi

ARiMR zamawia mapy anaglifowe

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła przetarg na opracowanie kartometrycznych map anaglifowych ze zdjęć lotniczych wykonanych w latach 2013-17.


ARiMR zamawia mapy anaglifowe <br />
Zakres obszarowy opracowania (zdjęcia z lat 2013-15)
Zakres obszarowy opracowania (zdjęcia z lat 2013-15)
Realizacja zadania ma na celu wzmocnienie procesu fotointerpretacji w obszarze identyfikacji zmian sposobu użytkowania terenu oraz występowania obszarów proekologicznych EFA. Jednostkę rozliczeniową opracowania stanowi arkusz w skali 1:10 000.
W ramach przetargu należy opracować:
• 16 241 arkuszy na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych w latach 2013-15,
• 5592 arkusze na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych w 2016 r.,
• 3880 arkuszy na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych w 2017 r.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 4,5 tys. zł można składać do 22 maja.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jw masakra po co takie komentaze anaglify sa super Tadek Wielgus
 2 
odpowiedz zgłoś
Następny będzie przetarg na wydrukowanie Internetu...
 3 
odpowiedz zgłoś
SIWZ Widział kto SIWZ? Albo w pośpiechu ominęłam, albo nie ma "co to to"... Założenia sa w projekcie umowy, tego akurat nie znalazłam. I co, anaglify z par stereo, czy może z orto? Jak doczytacie, dajcie tu znać proszę...
odpowiedz zgłoś
Czekamy na przetarg na druk ortofoto sitodrukiem...
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
ano Tak to to! Tak to to! Jedna z bzdur dekady w wykonaniu ARIMR...
 1 
odpowiedz zgłoś
3D Vision Dzisiejsza technologia umożliwia wyświetlanie modeli stereo bez specjalistycznych stacji fotogrametrycznych. Wystarczy przeciętna karta graficzna i zestaw 3D Vision. I na pewno obrazy wyświetlane w tej technologi umożliwiają lepszą interpretację. Anaglify to przeżytek.
 1 
odpowiedz zgłoś
ależ siwz Za takie pieniądze wykorzystanie metody anaglifowej wydaje się czymś dziwnym. Gdyby to podnosiło potencjał interpretacyjny to wspolczesne stacje fotogrametrycznych byłyby wyposażone w takie rozwiązanie, a tak nie jest. Ktoś chciał coś co nie budzi kontrowersji, a dostanie archaiczny produkt. Według mnie mając anaglif tracę interpretacyjnosc, bo nie widzę dobrze barw, a przecież w wielu projektach ARIMR o takie zobrazowania często chodzi - RGB plus NIR (bliska podczerwień).
 1 
odpowiedz zgłoś
to kasa unijna wprawiła to w ruch, To kasa, co z kotła rurami do tłoków, A tłoki ruszają z dwóch boków I gnają, i pchają, i pociąg się toczy, Bo para te tłoki wciąż tłoczy i tłoczy, Aż w końcu przestanie i pociąg sam stanie
 9 
odpowiedz zgłoś
A co to to, co to to, kto to tak pcha? A po co to? Oświecicie?
 5 
odpowiedz zgłoś
Utrzymanie obszarów proekologicznych ... tere fere już widzę jak to "wzmacnia proces" budowania konkurencyjnej gospodarki. Ktoś z Was samodzielnie składał wniosek o płatności obszarowe? Widzieliście ile tego jest? Wyobraźcie sobie jaka armia ludzi będzie to sprawdzać...
odpowiedz zgłoś
10 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS