wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-04| Mapy, Przetargi

ARiMR zamawia mapy anaglifowe

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła przetarg na opracowanie kartometrycznych map anaglifowych ze zdjęć lotniczych wykonanych w latach 2013-17.


ARiMR zamawia mapy anaglifowe <br />
Zakres obszarowy opracowania (zdjęcia z lat 2013-15)
Zakres obszarowy opracowania (zdjęcia z lat 2013-15)
Realizacja zadania ma na celu wzmocnienie procesu fotointerpretacji w obszarze identyfikacji zmian sposobu użytkowania terenu oraz występowania obszarów proekologicznych EFA. Jednostkę rozliczeniową opracowania stanowi arkusz w skali 1:10 000.
W ramach przetargu należy opracować:
• 16 241 arkuszy na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych w latach 2013-15,
• 5592 arkusze na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych w 2016 r.,
• 3880 arkuszy na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych w 2017 r.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 4,5 tys. zł można składać do 22 maja.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jw masakra po co takie komentaze anaglify sa super Tadek Wielgus
 2 
odpowiedz zgłoś
Następny będzie przetarg na wydrukowanie Internetu...
 3 
odpowiedz zgłoś
SIWZ Widział kto SIWZ? Albo w pośpiechu ominęłam, albo nie ma "co to to"... Założenia sa w projekcie umowy, tego akurat nie znalazłam. I co, anaglify z par stereo, czy może z orto? Jak doczytacie, dajcie tu znać proszę...
odpowiedz zgłoś
Czekamy na przetarg na druk ortofoto sitodrukiem...
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
ano Tak to to! Tak to to! Jedna z bzdur dekady w wykonaniu ARIMR...
 1 
odpowiedz zgłoś
3D Vision Dzisiejsza technologia umożliwia wyświetlanie modeli stereo bez specjalistycznych stacji fotogrametrycznych. Wystarczy przeciętna karta graficzna i zestaw 3D Vision. I na pewno obrazy wyświetlane w tej technologi umożliwiają lepszą interpretację. Anaglify to przeżytek.
 1 
odpowiedz zgłoś
ależ siwz Za takie pieniądze wykorzystanie metody anaglifowej wydaje się czymś dziwnym. Gdyby to podnosiło potencjał interpretacyjny to wspolczesne stacje fotogrametrycznych byłyby wyposażone w takie rozwiązanie, a tak nie jest. Ktoś chciał coś co nie budzi kontrowersji, a dostanie archaiczny produkt. Według mnie mając anaglif tracę interpretacyjnosc, bo nie widzę dobrze barw, a przecież w wielu projektach ARIMR o takie zobrazowania często chodzi - RGB plus NIR (bliska podczerwień).
 1 
odpowiedz zgłoś
to kasa unijna wprawiła to w ruch, To kasa, co z kotła rurami do tłoków, A tłoki ruszają z dwóch boków I gnają, i pchają, i pociąg się toczy, Bo para te tłoki wciąż tłoczy i tłoczy, Aż w końcu przestanie i pociąg sam stanie
 9 
odpowiedz zgłoś
A co to to, co to to, kto to tak pcha? A po co to? Oświecicie?
 5 
odpowiedz zgłoś
Utrzymanie obszarów proekologicznych ... tere fere już widzę jak to "wzmacnia proces" budowania konkurencyjnej gospodarki. Ktoś z Was samodzielnie składał wniosek o płatności obszarowe? Widzieliście ile tego jest? Wyobraźcie sobie jaka armia ludzi będzie to sprawdzać...
odpowiedz zgłoś
10 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS