wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-30| Geodezja, GIS, Instytucje

Nowy gracz na rynku SIP

Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa utworzył IGPiM GisMap – własne oprogramowanie do budowy systemów informacji przestrzennej zgodnych z dyrektywą INSPIRE.


Nowy gracz na rynku SIP

Rozwiązanie IGPiM GisMap przeznaczone jest dla jednostek samorządu terytorialnego (gmin, powiatów) i ma na celu wspieranie realizacji ich zadań statutowych, w szczególności związanych z planowaniem przestrzennym i gospodarką komunalną. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie informacji, prowadzenie analiz przestrzennych i korzystanie z zewnętrznych źródeł danych (WMS).

Instytut planuje oferować IGPiM GisMap w pakiecie z wykonywanymi na potrzeby gmin opracowaniami planistycznymi (studia uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, opracowania ekofizjograficzne).

Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa jest resortowym instytutem badawczym działającym w strukturach Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Kontynuuje on tradycje powołanych w 1949 roku Instytutów: Urbanistyki i Architektury oraz Budownictwa Mieszkaniowego.

Źródło: IGPiM, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
SIP ...jak by to konkurencji na rynku było mało .... już w tej chwili polska jest za mała dla rynku szeroko rozumianych "sipów" :):) ale powodzenia, a co do zgodności z INSPIRE to pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcami, bo po pierwsze nie każda geobaza jest zgodna z wytycznymi INSPIRE po drugie nie każda usługa jest zgodna z INSPIRE np. usługa przeglądania INSPIRE - WMS wg OGC nie jest w 100% zgodny z wymaganiami INSPIRE, także komentujących dyletantów odsyłam do lektury specyfikacji i rozporządzeń...
odpowiedz zgłoś
nie oceniając czegoś czego nie widzę zastanawiam się jakie są zadania statutowe jednostek samorządu terytorialnego a w szczególności które z nich załatwia ten program ?
 1 
odpowiedz zgłoś
szklanka zimnej wody (zgodna z Inspire:) 1. analizy z WMS - mhm 2. kolejny portal do zadań planistycznych - słuszny kierunek, niech gminy maja po 4 portale, jeden do adresów, jeden do planów, jeden do wyborów i jeden np. do oferty inwestycyjnej. do tego jeden moduł sdi gratis i wójt jak nic dostanie zapaści:) - albo wzorem konkurencji wypracują pozostałe moduły, albo skończą z dwoma wdrożeniami i swoich znajomych.
 1 
odpowiedz zgłoś
Co za bzdury! Nie ma systemów gis zgodnych z INSPIRE. Są dane zgodne z INSPIRE tj. zgodne ze specyfikacjami dla poszczególnych tematów. Ludzie! Nie dajmy sobie wmawiać takich bzdur! Za chwile będziemy mieć komputery zgodne z inspire, windowsy i linuksy zgodne z inspire. A rano w kubku zgodnym z inspire będziemy pić kawę zgodną z inspire.
 7 
odpowiedz zgłoś
MInisterstwo wchodzi na rynek prywatny? Będzie się działo: "Bo wie Pan ja jestem z ministerstwa, wiem czego potrzebuje ministerstwo, a nie było pisane w siwz..." :)
 5 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS