wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-29| GIS

Zapowiedź konwentu na temat wolnego oprogramowanie GIS

W dniach 11-12 czerwca br. w Szczyrku odbędzie się V Śląski Konwent Informatyków i Administracji. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie „Wolne oprogramowanie GIS i otwarte dane w administracji publicznej”.


Zapowiedź konwentu na temat wolnego oprogramowanie GIS
Podczas konwentu uczestnicy wezmą udział w wykładach i dyskusjach dotyczących m.in.:
• otwarte dane województwa śląskiego na Geoportalu ORSIP;
• wolne i otwarte oprogramowanie, otwarte dane i otwarte standardy w geoinformatyce;
• regulacje prawne w zakresie nowych obowiązków tworzenia i udostępniania informacji geograficznej w administracji publicznej;
• nowe możliwości identyfikacji użytkowników systemów informatycznych;
• modele i źródła finansowania przedsięwzięć wykorzystujących techniki GIS;
• SMART GeoPortal – ciekawe podejście do prezentacji danych przestrzennych w Internecie na przykładzie Obserwatorium Rozwoju Terytorialnego.

Koszt uczestnictwa w spotkaniu (bez noclegu) to 220 zł netto. Organizatorami wydarzenia są: Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny oraz Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego.

Więcej informacji

Źródło: SPNT


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
słyszałem o takim portalu który wdrażał dla GDDKiA Neokart na Arcgisie - do dzisiaj nie powstał Neokartu już nie ma. Słyszę o wciskaniu na siłę ludziom Emuia opartego na starej komercyjnej Geomedii. To nie kwestia oprogramowania to kwestia ludzi którzy to robią. Żaden soft nie jest doskonały kwestia obsługi.
 2 
odpowiedz zgłoś
Firma z Warszawy Słyszałem o próbie wdrożenia w dużej firmie sieciowej GIS-a opartego na u-Dig. Porażka. Rok poślizgu i dalej nic.
odpowiedz zgłoś
taka sama bajka jak to że profesjonalny gis to tylko ten komercyjny. Choć rzeczywiście SAGA zwiastuje zmierzch spatial analysta. BTW jak tam wersja 64 bitowa Arcgisa ?
odpowiedz zgłoś
Ja tylko znam Sagę Zmierzch, czy to źle?
 1 
odpowiedz zgłoś
w SAGA GIS kończę mozaikować kiedy jeszcze w Arcgisie wisi napis początkowy. Nie mówię o Geomedii bo nie ma o czym, większy raster i kaputt.
 1 
odpowiedz zgłoś
osobiście wolę szybkie oprogramowanie, bo krócej pracuję i mogę iść do domu. Wolne oprogramowanie jest dla fanów siedzenia po nocach:)
 1 
odpowiedz zgłoś
mlask popsute linki: http://tnij.org/24gis zostaje partnerem d.s jakości produktu. http://tnij.org/wizipisi a tutaj wizipisi wygrywa. termin realizacji 31.01.2015r. :)
 1 
odpowiedz zgłoś
widzimisię 24gis to, że wzięli wektoryzację planów dla Poznania za 1/2 ceny (http://www.aglomeracja.poznan.pl/aglomeracja/publ ic/aglomeracja/attachments.html?co=show
odpowiedz zgłoś
he ten wrocławski instytut prężnie działa i uczestniczy w wielu szlachetnych przedsięwzięciach, jego eksperci uczestniczyli choćby w słynnym już projekcie: http://www.wizipisi.pl/?page_id=14#
odpowiedz zgłoś
Ciekawe... jak czują się sponsorzy widząc, że większość prezentacji to pośrednio lub bezpośrednio wrocławski instytut mydła i powidła...
 1 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS