wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-20| Geodezja, Edukacja, Imprezy

GeoPiknik 2015 już niedługo!

30 maja na terenie Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego w Józefosławiu odbędzie się jedno z najważniejszych studenckich wydarzeń tej wiosny – GeoPiknik 2015.


GeoPiknik 2015 już niedługo!
Jak co roku przewidziano moc atrakcji dla wszystkich uczestników, zarówno młodszych, jak i starszych. Zaplanowana jest m.in.: Geoolimpiada, pokaz sprzętu geodezyjnego, gra terenowa, konkurs centrowania, paintball laserowy, karaoke oraz loteria fantowa. Nie mogłoby również zabraknąć drugiej już edycji meczu rozgrywanego pomiędzy wykładowcami a studentami Politechniki Warszawskiej. Dla wszystkich gości zapewnione jest zimne piwo oraz pyszności z grilla. Imprezę dopełni zabawa taneczna prowadzona przez DJ Wonckyego.

W ramach GeoPikniku 23 maja br. odbędzie się również jednodniowy Warszawski Geodezyjny Turniej Siatkówki 2015. Zawody rozpoczną się o godz. 13.00 w hali sportowej przy ul. Światowida 56 (Tarchomin) w Warszawie. Zapraszamy wszystkich do wspólnego dopingowania rywalizujących drużyn.

Miejsce: Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjne Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, przy ulicy Ogrodowej 2, Józefosław.

Start: 13.00 – oficjalne rozpoczęcie

Organizatorzy: Wydziałowa Rada Samorządu, Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii „Geoida” oraz Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej.

Nie może Cię tam zabraknąć!

Tak bawiono się podczas ubiegłorocznej edycji GeoPikniku

Źródło: Stowarzyszenie Studentów ?Geoida?


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@dydaktyk No właśnie, tak jak na samym końcu powiedziałeś: temat dotyczy czegoś innego. To jest temat informujący o GeoPikniku, a nie miejsce na wylewanie żali frustratów. Tak wiem w geodezji jest ciężko, nikt temu nie przeczy ale po co pod każdym możliwym tematem pisać te same żałobne komentarze. Wolałbym poczytać coś w stylu waszych dobrych wspomnień związanych z tą imprezą, jeśli ktoś tam był. Studenci niech się bawią, integrują póki mają możliwości i czas na to. Zresztą jeśli czytają geoforum to już dawno się zorientowali jak wygląda rynek geodezyjny.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
szkoda Małe bezimienne wpisy. Możecie wierzyć lub nie ale nie wszyscy zatrudniają za psie pieniądze studentów, nie wszyscy korzystają z uczelnianego sprzętu. Ach szkoda dyskusji, polemika bezimiennych wpisów nie ma sensu. Z reszta temat dotyczy czego innego.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
widzę, że jak na dydaktyka, to małe masz pojęcie o nauczaniu w ogóle, skoro proponujesz stworzenie na geopikniku konkurencji rzucania niwelatorem. ale, pracowało się długo w budżetówce, to się może (bo ja osobiście słabo wierzę w twoje zawodowe doświadczenie) robiło fuszki na szkolnym sprzęcie, i szanować go nie było trzeba. to nie uczelnie są winne sytuacji polskiej geodezji, ale cały system. zaś z samych uczelni państwowych pewne lobby, które dobrze żyje z prowadzenia "szkół" prywatnych. system zezwala, to działają. ale przecież nie wszyscy na szczęście się sprzedali. a ta twoja książka, o której wspominacie... no cóż, pewnie niczyja aprobata nie jest jej potrzebna. znajdziesz w systemie 50 recenzentów, którym gacie spadną po przeczytaniu twego "dzieła" i po zainkasowaniu kasy za recenzję stwierdzą, że jest wiekopomne.:-D
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
Do dydakty. To przez takich jak ty "Jak jest każdy z nas widzi i wie". Promujesz wyidealizowany zakłamany obraz geodezji, wabisz swoim piknikiem potencjalnych naiwniaków. Może wygłoś jeszcze jakiś referat zachęcająco zachwalający. Jak masz firmę to wiadomo że potrzebna ci tania geodezyjna siła robocza i interes kręci się dalej.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
do fuksa i innych Serdecznie zapraszam na Geopiknik - może doszkolisz się w paru życiowych umiejętnościach - wyładujesz swoje frustracje rzucając łatą, niwelatorem (broń Boże nie bierz swojego sprzętu - Uczelnia, która jest sprawcą wszystkich problemów geodetów, wyposaży Cię w takowy). A tak poważnie, Geopiknik jest impreza otwartą - integruje także społeczność geodetów z mieszkańcami okolicznych miejscowości. A odnośnie Twojej wypowiedzi. Znam się zarówno na statystykach na kierunku geodezja i kartografia, jestem tez wieloletnim praktykiem w usługach geodezyjnych. Co do rekrutacji, to gdy ja studiowałem kilkanaście lat temu przyjmowano na moim wydziale grubo ponad 150 osób, teraz przyjmuje się 120. Książkę na pewno wydam. Boję się, że jej treść może nie uzyskać Twojej aprobaty...
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
AGH Do początku lat 2000 na agh przyjmowano max 120osob, potem 150, 180, 200 az doszli do 220. kiedys aby się dostać trzeba bylo zdac 2 egz z matematyki, potem byla wymagana matura z matematyki,obecnie wystarczy matura z geoografii zdana na 50%. Z uczelni szybciej wyleci prowadzący(bez habilitacji)niż student, za to że nie zaliczy przedmiotu idiotą, którzy nie oddali żadnej pracy
 4 
odpowiedz zgłoś
ad vocem 1. czy geodetów jest za dużo? - tak, 2. czy studentów geodezji jest za dużo? - tak, 3. czy życie i praca po studiach geodezyjnych wygląda jak powinno? - nie, ale dotyczy to większości gałęzi działalności (niskie płace i brak umów o pracę), 4. czy można coś zrobić aby było lepiej? - tak, tylko zamiast dokształcić się z np. leśnictwa, inż. środowiska, gospodarki wodnej, planowania przestrzennego itd. i fachowo prowadzić tam komórki GISowe, to geodeci wolą licytować się "w dół" z sąsiadem kto taniej zrobi podział albo syt-wysa.
 5 
odpowiedz zgłoś
oszukali was Panie profesorze z satelitarnej zrob pan zawody studentom, ktory bedzie dluzej harowal za minimalna krajowa lub ktory pierwszy pokona dystans z torba z mlotem palikami (10kg) w jednej lapie a w drugiej tyczka lub gps (5kg)
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
jestem ciekaw, na jakim to kierunku studiów naucza dydaktyk. bo, co widać doskonale na polskich uczelniach, i z jego wypowiedzi, wiedzy o praktyce w geodezji próżno w nich szukać. co więcej nikomu nie zależy na tym, żeby takowa tam zagościła. dydaktyku, przejrzyj ze zrozumieniem swe mądre statystyki i zobacz, ilu było studentów geodezji w polsce w 2000 roku, a ilu, np. 10 lat później. może wtedy za swoją dydaktyczną głowę się złapiesz z wrażenia. między innymi dzięki takim niekontrolowanym działaniom zawód geodety nie ma już żadnego poziomu, co widać wokół i każdego dnia. jeśli zaś chodzi o wspomnienia z imprez, to w szkołach prywatnych "studenci" mają chyba tylko takowe.:-D a na końcu dostają dyplom "inżyniera" geodety z oceną 5 - i biznes edukacyjny się kręci. a tak na marginesie, to może wydasz jakąś mądrą książkę, jak to w geodezji poszukiwać nowych, szerokich rynków usług. masz choć trochę pojęcia o tym zawodzie i samodzielnej w nim działalności?
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
Konkurencja przetrwania za 2000zł Pani Gieniu, zapraszamy na geopiknik, niech Pani się odezwie do organizatorów , może zorganizują specjalnie dla Pani taką konkurencje! Na pewno Pani wygra i zdobędzie super nagrody! :) Ja tam jestem po geodezji i zarabiam duże pieniądze :) wystarczy się nie obijać na studiach :) pozdrawiam
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
szkoda Doświadczycie, że mam rację w najbliższym czasie, w którym niż demograficzny do 2020 spowoduje zmniejszenie przybywania geodetów po studiach, a Wasze problemy pozostaną, czego sobie i Państwu nie życzę. Wspomnę też, ze w moim odczuciu geodeta jest zawodem który prezentuje swój poziom. Według mnie moderator powinien zając się komentarzami, które w języku powszechnym uważane są za wulgarne - komentarz Skoczybruzdy.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
szkoda że w temacie mówiącym o rozrywce lat studenckich (wierzę, ze Ci co studiowali miło to wspominają) poprzez tego rodzaju eventy, kolejny raz uczestnicy Geoforum wylewają swoje żale na uczelnie techniczne. W moim odczuciu ta produkcja inżynierów (dodam: nieustannie spadająca na przestrzeni mojej pracy dydaktycznej) nie jest jedynym źródłem Państwa frustracji. Związane jest też z kilkoma innymi powodami - brakiem solidarności branżowej, wąskiego spojrzenia na swoją działalność gospodarczą, braku szukania nowych rynków swoich usług. Uczelnie nie są winne Waszych niskich zarobków! Pracownicy uczelni tez zarabiają kwoty zbliżone do tych wskazywanych w komentarzach! Uczelnie (przynajmniej publiczne) nie robią żadnego biznesu na studentach - całość dotacji na studia stacjonarne pokrywa jedynie wydatki na te studia, a te niepubliczne mają coraz mniej chętnych. Uczelnie od dawno starają się uniezależniać budżety od Ministerstwa projektami naukowymi i działalności ekspercką.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
adek Problem jednak jest bardziej globalny i nie dotyczy tylko geodezji. Tak skonstruowane szkolnictwo wyższe niestety powoduje tego typu sytuacje w wielu branżach. Wylewanie żalów w co drugim podobnym temacie niestety nic tutaj nie da.
 1 
odpowiedz zgłoś
qwerty nie jest tak, jak piszesz, że "Jak jest każdy z nas widzi i wie". Nie wiem, kogo masz na myśli, ale wielu młodych ludzi nadal nie wie, jak jest i daje się nabrać na przebogatą ofertę edukacyjną w zakresie geodezji. Problem realnie niekontrolowanego szaleństwa edukacyjnego w geodezji pojawił się na początku XXI wieku. Wtedy zaczęły się: geodezyjne szkolnictwo prywatne i jednocześnie powolny upadek tego zawodu. W efekcie rynek usług zalała armia "inżynierów" bez podstawowego nawet wykształcenia. Same zaś "studia" w zakresie geodezji stały się dostępne dla wszystkich i to dosłownie - pod jednym warunkiem rzecz jasna: posiadania na czesne przez 7 semestrów. Skoczybruzda jest z pewnością "trochę" rozżalony, ale racji w jego wypowiedzi nie brakuje.
 2 
odpowiedz zgłoś
samorząd zawodowy Czy na pikniku będzie mowa o samorządzie zawodowym?
odpowiedz zgłoś
Skoczybruzda Przestań już płakać po tym forum... Jak jest każdy z nas widzi i wie. Nie jest lekko ale trzeba sobie radzić. Zresztą i tak większość będzie robić coś innego po studiach. Na niewielu kierunkach jest inaczej a wszyscy się na nich nie zmieszczą. Tak naprawdę to płaczesz bo konkurencja nowa rośnie... jednak ten problem dotyczy wszystkich nie tylko geodetów...
 4 
odpowiedz zgłoś
nie zauważyłam w programie gieolimpiady najważniejszej konkurencji, której nie może tam przecież zabraknąć, "jak przeżyć z rodziną od 1 do 1 za 2000 brutto".
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
Geodurnie Studenciakom nie będzie tak wesoło jak się dowiedzą za jakie głodowe stawki będą za!@#$%^&*(. Profesory niech dalej uprawiają swój proceder hurtowej produkcji bezrobotnych.
 6 
 5 
odpowiedz zgłoś
18 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS