wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-17| GIS

Powstaje SIP Szczawnicy

Miasto i Gmina Szczawnica przystąpiło do realizacji systemu informacji przestrzennej, który ma zapewnić łatwy dostęp do zbiorów danych przestrzennych oraz usług z nimi związanych, w tym wyszukiwania, przeglądania i pobierania.


Powstaje SIP Szczawnicy

Internetowy portal mapowy przeznaczony będzie do publikowania części graficznych i opisowych studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, planów zagospodarowania przestrzennego, numeracji porządkowej, form ochrony przyrody, występujących na terenie Miasta i Gminy Szczawnica oraz innych informacji przestrzennych.
Jego podstawowym celem będzie ułatwienie dostępu do przedmiotowych dokumentów, wygodnego przeglądania ich zawartości przez mieszkańców i potencjalnych inwestorów oraz lokalizowania wybranego fragmentu planu, studium na podstawie numerów działek ewidencyjnych.

W ramach zadania zostanie wykonana również Interaktywna Mapa Turystyczna Gminy Szczawnica, która będzie posiadać QR Code, umożliwiający „wczytanie” mapy na urządzeniach mobilnych.

Mapa będzie zawierać m.in. następujące warstwy tematyczne: szlaki turystyczne, rowerowe, konne, ścieżki pieszo-rowerowe, promenada spacerowa, szlaki Papieskie, trasy nordic walking, a także lokalizację i opis obiektów użyteczności publicznej, komunikacji zbiorowej, kultu religijnego, bazy noclegowej oraz atrakcji turystycznych.
Mapa umożliwiać będzie wyszukiwanie obiektów i przeglądanie ich atrybutów, generowanie poglądowych wydruków a także pomiar odległości pomiędzy punktami zlokalizowanymi na mapie.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Szczawnicy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
gisman występuję jedynie w swoim imieniu, niczyim więcej:)
 1 
odpowiedz zgłoś
a dokładnie. Newsy o "będą mieli mieć" marnują przestrzeń publiczną. A to, że się na to nie godzę, nie ma nic wspólnego z poczytaniem:) W tej sytuacji wypada mi zapytać, czy nie występujesz przez przypadek "w imieniu" newso-dawcy?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
ma być, uwielbiam takie newsy, ma być system, są takie plany, wszystko w sferze marzeń, a potem....
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
gisman zrozum - przystąpiono do prac a nie wykonano. Poczytaj i pisz albo nie czytaj i nie pisz
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
link mości panowie link na stronie gminy widzę jedynie dwa jpgi, prawie jak dwa nagie miecze. SIPy to nie gry komputerowe, że ktoś rzuci kilka screenów z wersji alfa a za dwa lata uruchomienie:) Albo SIP jest albo go nie ma. Chyba, że gminy zaczynają retorykę gugiku stosować, czy co to oni nie zrobią kiedyś komuś.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS