wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-16| Mapy

Ostateczna wersja map powodziowych gotowa

Wczoraj (15 kwietnia) przekazano ostateczne wersje map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego jednostkom administracji, o których mowa w ustawie Prawo wodne – poinformował prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.


Ostateczna wersja map powodziowych gotowa

Opracowania trafiły do: głównego geodety kraju, głównego inspektora ochrony środowiska, dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa oraz dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej. Ci ostatni przekażą mapy m.in. właściwym wojewodom, marszałkom województw, starostom oraz wójtom (burmistrzom, prezydentom miast).

Zgodnie z przepisami Prawa wodnego „przedstawione na mapach zagrożenia powodziowego oraz mapach ryzyka powodziowego granice obszarów (…) uwzględnia się w koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju, planie zagospodarowania przestrzennego województwa, miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego oraz w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego lub decyzji o warunkach zabudowy”. Zmiany w wyżej wymienionych dokumentach należy wprowadzić w terminie 30 miesięcy od dnia odebrania map przez wojewodów, marszałków województw i wójtów.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
odpowiedź dla geo: Jest napisane, że dyrektorzy RZGW przekażą mapy m.in. właściwym wojewodom, marszałkom województw, starostom oraz wójtom (burmistrzom, prezydentom miast). Ani jedni, a ni drudzy nie mają raczej systemu do przekazania i odbioru map. No chyba, że przekażą w formie pdf-ów... Ale z tego, co pamiętam z WT, to chyba był zapisany wydruk i przekazanie... Pierwsze takie mapy trafiały "pod strzechy" do JST w formie papierowej - tak mi się wydaje. Czy ktoś może sprawdzić i potwierdzić/zaprzeczyć?
 1 
odpowiedz zgłoś
qwerty usługi sieciowe to np dla przeglądania wms. Mówi o tym ustawa o IIP. Wiem że ten portal jest bardzo "otwarty" ale wolałbym w pełni legalne otrzymać adres usługi z aktualnymi danymi.
odpowiedz zgłoś
. Proszę: http://mapy.isok.gov.pl/imap/ . Portal istnieje od dawna. Nie wiem czy zawiera opisane w wiadomości ostateczne wersje map.
odpowiedz zgłoś
a gdzie mogę znaleźć usługi sieciowe z tymi danymi ?
odpowiedz zgłoś
Gdzie jest napisane, że wydrukowano?
 1 
odpowiedz zgłoś
pytania czy system informatyczny ISOK robi się po to, żeby wydrukować mapy i przekazać innym urzędnikom? Czy oni nie mają dostępu do systemu? Czy wydrukowano arkusze dla całej Polski? Czy to jest logiczne?
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS