wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-16| Teledetekcja, Przetargi

Wybrano ofertę w przetargu na geodane dla Wrocławia

Wczoraj (15 kwietnia) Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu rozstrzygnęło przetarg na wykonanie dla stolicy Dolnego Śląska m.in. ortofotomapy, skaningu lidarowego oraz zdjęć skośnych.


Wybrano ofertę w przetargu na geodane dla Wrocławia <br />
fot. SIP Wrocławia
fot. SIP Wrocławia
Ortofotomapa (z pikselem nie większym niż 5 cm, RGB oraz CIR) ma objąć cały obszar miasta. Natomiast jak informuje zamawiający, obszar wykonania zdjęć skośnych (rozdzielczość nie gorsza niż 10 cm) i chmury punktów LIDAR (gęstość minimum 20 pkt/m kw.) został ograniczony ze względu na oczekiwania finansowe oferentów zadeklarowane w pierwszym unieważnionym przetargu (w marcu br. najtańsza oferta przekraczała budżet zamawiającego – 650 tys. zł brutto).

Zwycięzcą przetargu uznano konsorcjum tarnowskich firm MGGP Aero oraz MGGP SA, które zrealizuje zamówienie za 637 tys. zł brutto. Termin realizacji prac wyznaczono na 4 miesiące od podpisania umowy. Natomiast ofertę konsorcjum Fotokart ze Szczecina i Fotogis DMC Aneta Żerkowska z Piotrkowa Trybunalskiego odrzucono z uwagi na braki formalne.

Jak informuje Dział SIP Urzędu Miejskiego Wrocławia, w ramach zamówienia zdjęcia skośne zostaną przetworzone na postać quasi-ortofotomap, dzięki którym możliwe będzie skoordynowane wyświetlanie widoku każdego objętego nimi obiektu z jednej z czterech stron świata. Istotnym elementem przetargu są zdjęcia w podczerwieni, które wraz z danymi skaningu LIDAR-owego pozwolą na bardzo dokładną analizę zadrzewienia miasta. Temat ten jest od jakiegoś czasu obszarem szczególnego zainteresowania mieszkańców i władz miasta. Wymienione trzy niemal jednoczesne metody zapisu stanu miasta stanowią kompleksowy i unikalny (ze względu na szczegółowość, skalę i synergię metod) projekt, który powinien wnieść olbrzymią ilość danych dla analiz przestrzennych, administracji i zarządzania miastem.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Mercedes Więc jednak kupili Mercedesa, mając kasę na Fiata :)
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS