wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-15| Sprzęt

Nowe plotery Canon imagePROGRAF dla branży CAD

Firma Canon Europe zaprezentowała trzy nowe plotery wielkoformatowe imagePROGRAF iPF830, iPF840 i iPF850, które zapewniają niezawodny, precyzyjny i wydajny druk do zastosowań CAD (Computer Aided Design) dla branży architektonicznej, inżynieryjnej, budowlanej (AEC) i reprograficznej.


Nowe plotery Canon imagePROGRAF dla branży CAD

Nowe plotery charakteryzują się najwyższą w tej klasie urządzeń funkcjonalnością i wydajnością w obszarze druku technicznego z roli. Architektura systemowa najnowszej generacji sprawia, że drukarki zapewniają wysoką prędkość druku w nieprzerwanym cyklu pracy – do 42 sekund przy druku formatu A0 w trybie ekonomicznym – oraz umożliwiają wymianę zużytych tuszów w trakcie pracy urządzenia.

Ploter imagePROGRAF iPF850 odznacza się wydajnością i użytecznością dzięki pojemnej tacy odbiorczej, która pomieści do 100 arkuszy papieru różnego formatu (maksymalnie A0). To sprawia, że maszyna osiąga jeszcze wyższą prędkość druku dokumentów i jednocześnie daje pewność, że otrzymane materiały nie będą pogięte lub pozawijane. Plotery iPF840 i iPF850 są wyposażone w dwa podajniki papieru z roli, które pozwalają z łatwością drukować jednocześnie na różnych typach i rozmiarach nośników do 44-cali. Dodatkowo, oba urządzenia posiadają funkcję automatycznego przełączania między różnymi rodzajami mediów, dzięki czemu operator nie musi kontrolować pracy maszyny w celu zmiany nośnika podczas drukowania.

– Wydruk szczegółowych rysunków i planów technicznych jest nieodłącznym elementem codziennej pracy firm z branży CAD oraz architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej – komentuje Yuichi Miyano, dyrektor ds. rozwiązań wielkoformatowych w Canon Europe. – Firmy prowadzące działalność biznesową w obszarach, w których druk techniczny z roli jest kluczowy, potrzebują dostosowanego do ich potrzeb, funkcjonalnego i jednocześnie niezawodnego plotera wielkoformatowego. Nowe modele imagePROGRAF są szybkie, precyzyjne i gwarantują żywe kolory na wydrukach. Dzięki temu sprawdzą się zarówno w komercyjnych punktach usługowych, jak i w wewnętrznych grupach roboczych – dodaje.

Dodatkowo, urządzenia z nowej serii pozwalają na znaczącą oszczędność kosztów, co jest bardzo istotne z punktu widzenia firm obsługujących druk techniczny z roli. Niskie zużycie tuszów we wszystkich trzech modelach, wysoka wydajność zbiorników z atramentem (700 ml) oraz wbudowany monitor stanu z funkcją automatycznego obliczania kosztów pozwalają kontrolować wydatki i obliczać koszt dla pojedynczych wydruków.

Plotery Canon imagePROGRAF iPF830, iPF840 i iPF850 będą dostępne w Europie od maja br.

Źródło: Canon Europe


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS