wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-14| Teledetekcja, Przetargi

MGGP Aero i dwie uczelnie pozyskają dane teledetekcyjne dla BPN

Biebrzański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na pozyskanie kompleksowego zestawu źródłowych danych teledetekcyjnych oraz ich analizę na obszarze Basenu Dolnego doliny Biebrzy.


MGGP Aero i dwie uczelnie pozyskają dane teledetekcyjne dla BPN <br />
fot. Wikipedia/Adikpl
fot. Wikipedia/Adikpl

W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta. Prace za 1,699 mln zł wykona konsorcjum w składzie: MGGP Aero z Tarnowa, Uniwersytet Łódzki oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W ramach przetargu należy pozyskać:
• zdjęcia pionowe (terenowa wielkość piksela nie większa niż 10 cm);
• chmurę punktów pozyskaną metodą ALS (wynikowa gęstość chmury co najmniej 8 punktów na metr kw.);
• zdjęcia ukośne (rozdzielczość centralnej części zdjęcia < 5 cm);
• zdjęcia termalne (terenowa wielkość piksela nie większa niż 4 m);
• zobrazowania hiperspektralne (rozdzielczość przestrzenna nie gorszej niż 2 m).
Rejestracja danych ma zostać w wykonana synchronicznie (w tym samym czasie) w okresie od 20 maja do 15 lipca br.

Na podstawie powyższych danych źródłowych i towarzyszącym im pomiarom naziemnym należy opracować rastrowe i wektorowe warstwy tematyczne i mapy wskaźników opisujące rozkład przestrzenny zjawisk przyrodniczych. Stanowić one będą podstawę do przeprowadzenia wielopłaszczyznowej analizy przyrodniczej.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ciekawe skąd te uczelnie? czy uczelnie mogą brać udział w przetargach?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
PR PR wkroczył do akcji :)
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
@errop a ile płacą za astroturfing?
 1 
odpowiedz zgłoś
Tak Masa Kasy Widzę, że jesteś dobrze zorientowany więc może odpowiesz na pytania: Czy są tacy którzy zarabiają mniej? Czy są tacy którzy zarabiają więcej? Czy ktoś ich zmusza do tej pracy? Czy to nie normalne że jedni zarabiają więcej a drudzy mniej? Wnioski wyciągnij sam.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Masa kasy? Nie mówię o studentach bo tacy dostają zlecenie a o 1600 mogą pomarzyć... Mówię o ludziach, którzy robią tam już po kilka lat a ich praca nie ogranicza się do bezmyślnego klikania.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
Masa kasy. 1600 na rękę w geodezji to luksus kasa, ilu teraz charytatywnie robi. Płacą tyle ile się należy studentom matołom. Spokojnie na brak taniej geodezyjnej siły roboczej jeszcze długo nie trzeba będzie się martwić. Profesory już o to zadbają.
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
Pracownicy? Aero wzięłoby się za godziwe płacenie ludziom bo zgarniają co się da z przetargów, a pracownicy dostają jakieś ochłapy na poziomie 1600 na reke... Wstyd.
 5 
 6 
odpowiedz zgłoś
do becik, a widzisz kolego, tak się robi teraz interesy. Wygrywasz przetarg z 2 uczelniami i w kolejnych projektach zapisujesz sobie w przetargu, że wykonawca musi się wykazać realizacją projektu przy współpracy z 2 jednostkami badawczymi ect. W ten sposób zawęża się grono potencjalnych oferentów i znowu wygrywasz. Sprytne?
 5 
 6 
odpowiedz zgłoś
alf, tak, to racja. Studenci bedą mieli darmową praktykę, a pracownicy uczelni sobie zarobią. Ale aż dwie uczelnie do takiej roboty?
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
bagno najgorzej że się tam potopią w terenie, to BPN największe bagna w Europie!
 5 
 1 
odpowiedz zgłoś
to ja im zazdroszczę bo ja na studiach w ramach bezpłatnych praktyk, w upalny lipiec zupełnie bez sensu mierzyłem nikomu niepotrzebny, nudny fragment okolic akademika, archaicznymi już wtedy metodami.
 8 
odpowiedz zgłoś
bezpłatna praktyka, to już wiemy co będą robili studenci ww. uczelni w ramach bezpłatny praktykach wakacyjnych
 8 
 1 
odpowiedz zgłoś
12 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS