wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-14| Geodezja, Edukacja

Sukces Opola na geodezyjnej olimpiadzie

28 trzyosobowych zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne kształcące w zawodzie technik geodeta wzięło udział w etapie międzyszkolnym i centralnym XXXVII Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej (Bydgoszcz, 9-11 kwietnia).


Sukces Opola na geodezyjnej olimpiadzie <br />
fot. AW (archiw.)
fot. AW (archiw.)
Do udziału w tej rywalizacji Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady zakwalifikowało najlepsze drużyny wyłonione w I etapie (szkolnym), który odbył się w październiku ub.r. W Bydgoszczy młodzież najpierw (9 kwietnia) zmierzyła się z 4 zadaniami tekstowymi i 80 pytaniami testowymi. Dzień później odbył się sprawdzian umiejętności praktycznych.

W etapie międzyszkolnym klasyfikacja indywidualna spośród 84 uczestników Olimpiady wyłoniła – na podstawie wyników zadań i testów – 20 osób, które uzyskały najwyższą punktację. Wzięły one udział w etapie centralnym 11 kwietnia, rozwiązując zadania testowe. Spośród nich na podstawie zdobytych punktów jury pracujące pod przewodnictwem prof. Zofii Więckowicz wyłoniło 10 finalistów.

Natomiast zwycięzcą rywalizacji drużynowej (klasyfikacja uwzględnia indywidualną punktację każdego z członków zespołu za zadania teoretyczne oraz za wykonane wspólnie zadania praktyczne) została reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu reprezentowany przez Marcina Strzelczyka, Krzysztofa Stascha oraz Jakuba Górnego. Kolejne pozycje zajęły zespoły reprezentujące: Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie, Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie oraz Technikum Geodezyjne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. Pierwszą piątkę zamyka drużyna z Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowego w Warszawie.

W finale najwięcej punktów zdobył Krzysztof Stasch z ZSTiO w Opolu. Drugie miejsce zajął Maciej Wełnic z ZSKU w Rzeszowie, a trzecie ex aequo Michał Wójcik z PSBiG w Lublinie i Weronika Kacprzak z TGGD w Warszawie. Te osoby ukończyły Olimpiadę z tytułem laureata. Pozostała szóstka – z tytułem finalisty.

Najlepsza drużyna Olimpiady, z prawej Krzysztof Stasch – zwycięzca również w klasyfikacji indywidualnej
(fot. ZSTiO w Opolu)

Organizatorami olimpiady byli: Zarząd Główny SGP oraz Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, którego uczniowie w ubiegłym roku okazali się najlepszą geodezyjną drużyną w kraju. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Pełne wyniki finału
Pełne wyniki rywalizacji indywidualnej
Pełne wyniki rywalizacji drużynowej

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. a ja się pytam czemu Łódź tak daleko
odpowiedz zgłoś
a a Kozia Wolka nie wystawiła swojej ekipy???
 1 
odpowiedz zgłoś
Pozdro Szczecin ! Szczecin Ekipa ! Pozdro !
odpowiedz zgłoś
3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS