wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-13| Geodezja, GIS, Prawo, Instytucje

Nowy organ będzie koordynować e-administrację, także geodezyjną

By sprawniej i rozsądniej realizować państwowe projekty informatyczne, minister administracji i cyfryzacji powołał specjalny zespół, który ma koordynować działania poszczególnych resortów i samorządów w tym zakresie. Zasiada w nim m.in. główny geodeta kraju.


Nowy organ będzie koordynować e-administrację, także geodezyjną

Oprócz GGK członkami zespołu ds. koordynacji działań w obszarze e-administracji, udostępniania informacji sektora publicznego oraz rozwoju kompetencji cyfrowych są przedstawiciele ministerstw, szef służby cywilnej, prezes GUS, a także reprezentanci samorządów (po jednym z każdego województwa plus pięciu z Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego). Zespołem pokieruje minister administracji i cyfryzacji.

Gremium to ma zbierać się przynajmniej raz na kwartał. Do jego zadań będzie należało m.in.: wymiana informacji dotyczących planowanych i realizowanych projektów z zakresu e-administracji, udostępnianie informacji sektora publicznego oraz rozwój kompetencji cyfrowych, współpraca w celu zapewnienia interoperacyjności i komplementarności tych przedsięwzięć, wymiana dobrych praktyk, monitorowanie efektów ich realizacji, identyfikacja barier związanych z realizacją tychże projektów czy proponowanie ewentualnych działań naprawczych.

Zarządzenie MAC ws. powołania zespołu

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a przedstawicielem woj. Mączewskiego bedzie krzysztof mazowiecki?
 2 
odpowiedz zgłoś
nkw zwana również nową księgą wieczystą ?
 4 
odpowiedz zgłoś
"wymiana dobrych praktyk" - pokażcie mi choć jedną !
 6 
odpowiedz zgłoś
fikcja, kolejne etaty, fuchy i miejsca dla swoich?
 7 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS