Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-13| Sprzęt

Disto S910 - rewolucja w dalmierzach?

Oferta dalmierzy laserowych marki Disto rozszerzyła się o instrument S910. Urządzenie to rewolucjonizuje sposób ręcznego pomiaru odległości – twierdzi jego producent, szwajcarska firma Leica Geosystems.


Disto S910 - rewolucja w dalmierzach?

Leica Disto S910 jest pierwszym na świecie dalmierzem laserowym z rewolucyjną technologią P2P, która zapewnia znaczne korzyści przy rozwiązywaniu złożonych problemów pomiarowych – zachwala rozwiązanie Leica. Dzięki niemu bez wiedzy geodezyjnej można w krótkim czasie stworzyć realistyczne wizualizacje obiektów o wysokiej skali dokładności. Na czym polega technologia P2P? Dzięki zintegrowanej podstawie Smart Base można z jednego stanowiska mierzyć odległości (np. szerokości i odległości skośne) między dowolnymi, również niedostępnymi punktami, a także kąty i nachylenia.

W nowym dalmierzu producent zachwala ponadto łatwą wymianę danych. Wyniki pomiarów można przenosić w czasie rzeczywistym do komputera PC, smartfona czy tabletu poprzez wi-fi lub technologię Bluetooth Smart. Dalmierz pozwala również na zapis pomiarów oraz zdjęć jako plików DXF, by następnie łatwo przenosić je do programu CAD z wykorzystaniem interfejsu USB. Funkcje te pozwalają skrócić czas pracy, zaoszczędzić pieniądze i uniknąć błędów dzięki całkowitej digitalizacji danych.

Kolejną zaletą dalmierza jest zasięg. Dzięki zastosowaniu technologii X-Range Power instrument umożliwia wykonywanie pomiarów na odległość do 300 m, nawet do obiektów słabo odbijających wiązkę lasera.

Wraz z urządzeniem Leica oferuje adapter FTA360-S z precyzyjnym mechanizmem do statywu. Zapewnia on wygodne i precyzyjne celowanie z wykorzystaniem Leica Disto S910. Ułatwia zadanie kierowania wiązki lasera na długich dystansach, zwiększając dokładność przy wykonywaniu pomiarów pośrednich.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS