wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-10| Teledetekcja, Przetargi

ARiMR wyda ponad 11 mln zł na ortofotomapę

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozstrzygnęła przetarg na opracowanie ortofotomapy dla 231 tys. km kw. kraju wraz z identyfikacją zmian pokrycia terenu w ramach modernizacji i aktualizacji baz danych Systemu LPIS.


ARiMR wyda ponad 11 mln zł na ortofotomapę

Przetarg podzielono na 2 części. Za 6,377 mln zł ortofotomapę dla 115 tys. km kw. opracuje konsorcjum firm: OPEGIEKA Elbląg, Gispro Szczecin oraz OPGK Geomap Zielona Góra. Dodajmy, że wartość tej oferty o 658 tys. zł przekracza kwotę, jaką wstępnie zamawiający gotowy był wyłożyć na te prace. MGGP Aero opracuje z kolei ortofotomapę dla 116 tys. km kw. – wartość oferty to 4,951 mln zł, czyli 86% budżetu ARiMR.

Przypomnijmy, że w postępowaniu wpłynęło łącznie 5 ofert, a wybrane propozycje były spośród nich najtańsze.

W ogłoszonym w październiku 2014 r. przetargu Agencja zamówiła ortofotomapy w barwach rzeczywistych oraz w bliskiej podczerwieni dla 231 tys. km kw. kraju. W zależności od regionu rozdzielczość opracowania ma wynieść 25 lub 50 cm. Oprócz tego przedmiotem przetargu jest opracowanie danych wektorowych identyfikujących zmianę pokrycia terenu dla działek referencyjnych.

DC


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Inny punkt widzenia. Uważam, że ARiMR powinno być przestrogą dla PODGiK! Jest to instytucja, która jak i wiele innych podmiotów nie mogły sobie poradzić z bezwładem i folklorem interpretacyjnym przepisów w skali kraju w ośrodkach. Wzięli więc sprawy w swoje ręce i prowadzą własną mapę na własne potrzeby (jednolitą dla całego kraju!) - jest to wynik nie złej woli lecz braku współpracy i zainteresowania z drugiej strony. Osobiście uważam, że ODGiK powinny zająć się ewidencją i osnową a resztę pozostawić instytucją branżowym. Przykładem niech będzie rzeczony ARiMR który prosperuje nieźle od chyba już 20lat bez PODGiK. Jak widać da się i PODGiKi nie są takie niezbędne.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Wyjasnienia Dobre pytanie, dlaczego orto przygotowane przez jedno z konsorcjów (GISPro i Elbląg) przyjęto do zasobu a drugie (OPGK Rzeszow) nie? Problemy z jakością? Jak to jest możliwe, że po 3 latach wciąż go nie ma. Przecież taki był wymóg SIWZ! Ten nowy przetarg będzie aktualizował poprzednie orto więc tak naprawdę to i tak już nie ma większego znaczenia. Po drugie - SIWZ mówi o klasycznej ortofotomapie a nie jakiś fotoplanach jak w przypadku Warszawy. Miejmy nadzieję, że tym razem urzędnicy wykażą się większą skutecznością egzekwowania prawa i wymuszą na wykonawcy takie opracowanie orto aby mogło być przyjęte do zasobu.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Ciekawe czy dożyję czasów kiedy ARiMR zostanie rozgoniony. Gorszej instytucji parapublicznej nie znam.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
Jeśli dane są tworzone za publiczne pieniądze, powinny bezwzględnie trafiać do zasobu.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
ee czytajcie specyfikację a potem piszcie artykuły, to nie ortofotomapa, tylko ortofotoobraz , a gugik czy srugik niech nie wyciąga łap po darmowe dane
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
opegieka gispro dwa Brathanki. Dobrze współpracujące firmy zwłaszcza po przetargu olsztyńskim:)
 3 
odpowiedz zgłoś
dlaczego? dlaczgo dla części Polski nadal brak ortofotomap (w codgik) z poprzedniego projektu LPIS? nie chcę wskazywać firm z nazwy, które były odpowiedzialne za realizację projektu... co na to GUGiK/CODGiK i ARIMR?
 1 
odpowiedz zgłoś
a czy ta ortofotomapa trafi do państwowego zasobu czy znowu będzie zrobiony produkt ortofotomapopodobny?
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS